Şekerbank

Yeşeren Umutlar: Yalova Tarım Müdürü’nden Çiftçilere Özel Kutlama

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yeşeren Umutlar: Yalova Tarım Müdürü’nden Çiftçilere Özel Kutlama
Tofidass

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, yayınladığı mesajla çiftçilerimizin "14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü"nü kutladı.

İl Müdürü Suat Parıldar, mesajında şu ifadelere yer verdi; "14 Mayıs Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'nun (IFAP) kuruluş tarihi olup, bugün 1984 yılından beri her yıl ''Dünya Çiftçiler Günü'' olarak kutlanmaktadır. Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'nun 14 Mayıs 1984 yılında Hindistan'da yapılan Genel Kurulunda, Çiftçilik mesleğine olan farkındalığı tüm dünyada artırmak amacıyla 14 Mayıs'ın Dünya Çiftçiler günü olarak kutlanması teklif edilmiş ve kabul edilmiştir.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'na üye tüm ülkelerde aynı zamanda kutlanmaktadır. Bugün de gerçekleştirilen çeşitli faaliyetlerle dünyanın her tarafında tarımsal üretim yoluyla insanlığın ihtiyaç duyduğu gıda üretimini gerçekleştiren çiftçilik mesleğinin toplum için taşıdığı önemin ortaya konulması, çiftçilik mesleğine ve bu mesleğin sorunlarına kamuoyunun dikkatinin çekilmesi hedeflenmiştir.

Her yıl çeşitli etkinliklerle kutladığımız Dünya Çiftçiler Günü, ülkemiz tarımının ve ona emek katan üreticilerimizin değerini hatırlamanın yanında tarıma dair gelecek planlamasını konuşabilmek açısından da çok önemlidir. Cumhurbaşkanımızın da her platformda ifade ettiği gibi 21'inci yüzyılda da tarım ve gıda; su, enerji ve teknolojiyle beraber stratejik sektör olma konumunu sürdürmekte olup güçlü bir ülke kendini tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında ispatlamış olan ülkedir.

Bu doğrultuda 'Tarlada izi olmayanın sofrada yüzü olmaz' şiarından yola çıkarak toprağımıza gönül verip çalışmayı ve üretmeyi yaptığımız işin aslı saymamız, siz değerli çiftçilerimizi ve bizleri yarınımız için bugünden üretmeye başlamak ve hiç durmadan çalışmak hedefinde buluşturmaktadır. Bu hedefimiz doğrultusunda, İl Müdürlüğü olarak var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Bu inançla, toprağımıza emek ve sevgi veren, tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren çiftçilerimizi gönülden kucaklıyor, bereketli yarınlar için, ben ve ekibim çalışmaya devam etmekten mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum.

Çiftçilerimizden üretim yaparken suyu verimli kullanmalarını, ürünün istediği kadar sulama yapmalarını, TARSİM sigortalarını yapmalarını rica ediyorum.

Ürününüz bol, kazancınız bereketli; ‘Dünya Çiftçiler Günü’ nüz kutlu olsun"

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Toplanan inek sütü miktarı yüzde 7,7 arttıÖnceki Haber

Toplanan inek sütü miktarı yüzde 7,7 art...

Denizli Honaz’da Erkenci Kiraz Hasadı BaşladıSonraki Haber

Denizli Honaz’da Erkenci Kiraz Hasadı Ba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar