Şekerbank

Vali Ümit’ten Örnek İşletme Ziyareti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Ümit’ten Örnek İşletme Ziyareti

Bolu Valisi Ahmet ÜMİT ve beraberindekiler merkez ilçe Okçular köyünde faaliyet gösteren ÖZŞAHİN tarım işletmesini ziyaret etti.

Ziyarete Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet MURAT, İl Müdür Yardımcısı Hasan TAŞ, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker ATEŞ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı KÖSTERELİ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan KURT, İl Milli Eğitim Müdürü Cemil SARICI, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Mustafa GÜDER, Çevre köy muhtarları, teknik personel ve davetliler katıldı.

Minik Ellerden Davetlilere Çilek İkramı

Minik eller karşıladıkları davetlilere çilek ikram ederken, Vali Ahmet ÜMİT’te miniklere oyuncak hediye etti. Karşılama sonrasında seraların incelenmesi ve işletme sahibi Serdar ÖZŞAHİN’in bilgilendirmeleri ile devam etti.

Bolu Çileğini Markalaştırmak Arzumuz

Çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Serdar ÖZŞAHİN;

“İlaçsız ve topraksız olarak yaptığımız üretimimize arılarımızın da desteği ile devam ediyoruz. Amacımız ilimize örnek olmanın yanında dağ çileği ıslahı vb. çalışmalarla ilimizin iklim ve tabii şartlarında yetişen ürünlerimizin tadı ve dokusundaki farkı yurdumuza tanıtmak. Bolu dağ çileğini kültüre alarak Ticaret odamızın da desteği ile coğrafi işaret alarak markalaştırmak. İşletmemizde ağırlıklı olarak albion cinsi çilek olmak üzere badem (salatalık), sivri biber gibi sebze üretimimizde devam etmektedir.

Topraksız Tarım ile Minimum Su, Hastalık ve Zararlı

Topraksız tarım ile toprağı uygun olmayan yerlerde tarımsal üretim, erkencilik, verim ve kalite artışı, bitkilerin kontrollü beslenmesi, su ekonomisi ve kontrolü, enerji ve iş gücünün azaltılması, hastalık, zararlı ve yabancı ot kontrolü, vb. avantajlar sağlayarak üretim yarışında önemli bir avantaj sağlamaktayız.

Ata Bahçemizle Tohumlarımızı Yarınlara Taşıyoruz

Bununla beraber işletmemizde ata tohumu bahçemizde yerli tohumlarımızı yaşatma ve çoğaltma çalışmaları yapıyoruz. Bu sayede unutulmaya yüz tutmuş yerli tohumlarımızı çoğaltarak yarınlarımıza taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Toprak geleceğimizdir

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bolu Valisi Ahmet ÜMİT;

“Öncelikle böylesine güzel doğal bir ortamda özveriyle sürdürdüğünüz modern ve kaliteli üretim çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Toprak geleceğimizdir. Ekilmeyen amacına uygun kullanılmayan toprak boşa harcanan para gibidir.  Devletimizde ata tohumlarımıza, özümüze dönme noktasında çalışmalarını sürdürmektedir.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kepez Belediyesi'nden Tarımda farkındalıkÖnceki Haber

Kepez Belediyesi'nden Tarımda farkındalı...

Gürer: “Kuraklık arıcıları da vurdu”Sonraki Haber

Gürer: “Kuraklık arıcıları da vurdu”

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar