Şekerbank

Uzman Eller Projesinde Hayvan Alımları Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Uzman Eller Projesinde Hayvan Alımları Başladı
Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Eskişehir genelinde yürütülen "Uzman Eller Projesi" kapsamında projesi onaylanan genç girişimciler için hayvan alımları başladı.
Tofidass

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Eskişehir genelinde yürütülen "Uzman Eller Projesi" kapsamında projesi onaylanan genç girişimciler için hayvan alımları başladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan "Uzman Eller Projesi" ile kırsal alanda yaşayan ve yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun olan genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak; bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde girişimciliği destekleyerek bu faaliyetlerin eğitimli kişiler tarafından yapılmasını teşvik etmek, tarımsal üretimin miktarını, kalitesini ve verimliliğini arttırmak, ülkemize kırsal alanda tarımsal üretim yapan işletmelere örnek, kendi işini yapabilen ve istihdam imkânı ortaya koyabilen sürdürülebilir gelir getirici yatırımlar kazandırmak amacıyla yürütülen projede hibe tutarı 250.000 TL'ye çıkarıldı.

Proje kapsamında sözkonusu bölüm mezunu ve projesi hibe almaya hak kazanan Eskişehir'li 18 yatırımcı ile sözleşme imzalandı.

Bu kapsamda Eskişehir, Tepebaşı ilçesi, Atalantekke Mahallesinden Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü, Tarım Programından mezun olan yatırımcı gebe düvelerini teslim aldı.

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personellerinin yerinde kontrolleri yapılarak yetiştiricilik konusunda bilgilendirmeler yapıldı ve hibe ödemesi için gerekli çalışmalar tamamlandı.

Projelerde gerekli şartları tamamlayan yatırımcıların yerinde kontrolleri yapılarak hibe ödemeleri gerçekleştirilecek.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tarım ve Orman Bakanlığı Küresel İklim Değişikliğinin Arıcılık Üzerindeki Etkilerini Mercek Altına AldıÖnceki Haber

Tarım ve Orman Bakanlığı Küresel İklim D...

Yerli Tahıl ve Yem İşleme Endüstrisi, Talebe Öncülük Edecek ASEAN’a İDMA ile AçılıyorSonraki Haber

Yerli Tahıl ve Yem İşleme Endüstrisi, Ta...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar