Şekerbank

Tıbbi Aromatik Bitkiler Ve Süs Bitkileri Fidesi Yetiştiriciliği Kursu’nu Başarıyla Bitiren Kursiyerlere Sertifikaları Verildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tıbbi Aromatik Bitkiler Ve Süs Bitkileri Fidesi Yetiştiriciliği Kursu’nu Başarıyla Bitiren Kursiyerlere Sertifikaları Verildi
Tofidass

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Karesi Kent Konseyi Tarım ve Hayvancılık Çalışma Grubu’na yönelik düzenlenen kurs tamamlanırken; kursiyerlere sertifikaları dün düzenlenen tören ile dağıtıldı.

Otel Basri’de gerçekleştirilen ödül töreninde Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Fidesi Yetiştiriciliği Kursu’nu başarıyla bitiren kursiyerlerin sertifika dağıtım törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Mekin Tüzün ve kursiyerler katıldı.

Törende konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kursu bitiren kursiyerlere başarılar dilerken; özetle şunları dile getirdi; “Günümüzde hızlı kentleşme, insanları doğaya ve yeşile hasret bırakmaktadır. Son yıllarda kırsal bölgelerden kentsel bölgelere göçün hızlanması neticesinde, şehir merkezlerinde yaşayan insanlarımızın nüfus yoğunluğu gittikçe artmış bulunmaktadır.

Şehirde yaşamakta olan insanlarımız nereye baksa binalar, yollar, arabalar, köprüler ve benzeri yapılarla karşılaşmaktadır. Çevrelerinde yeşil görme isteği, insanlarımızda saksılı süs bitkilerini odalarında, salonlarında yani yaşam alanlarında yetiştirme arzusunu doğurmuştur. Böylelikle süs bitkileri yetiştiriciliğinin önemi artmıştır. Bunun sonucu olarak da çöllerde, tropik bölgelerde, ormanlarda ve benzeri yerlerde doğal olarak yaşayan pek çok süs bitkisi, saksı ortamında da yetiştirilmeye başlanmıştır.

Çeşitli saksı, kap ve kasalarda da yetiştirilen ve salon, vitrin, oda, koridor gibi yaşam alanlarında yeşil bir ortam oluşturulmak için kullanılan süs bitkileri insanlarımıza müthiş bir yaşama sevinci ve sinerji vermektedir.

Günlük uğraşlarımızın vücudumuza yorgunluk verdiği zamanlarda, evde koltuğumuza uzanıp sonuçsuz düşüncelerle zihnimizi yormamak istiyorsak, çiçeklerle ve süs bitkileri ile uğraşarak, onlarla ilgilenerek hem tatlı bir uğraş vermiş, hem de hayatımıza sinerji katarak yaşam kalitemizi yükseltmiş oluruz.

Bu bağlamda Balıkesir Milli Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyemizin de katkılarıyla yapılan ortak iş birliği protokolü çerçevesinde; Karesi Kent Konseyi Tarım ve Hayvancılık Çalışma Grubu üyelerine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı toplantı salonunda 16 Nisan 2018-26 Haziran 2018 tarihleri arasında ‘’Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Kursu’’ büyük bir başarı ile uygulanmıştır.

Mutlu ve Huzurlu Şehir Balıkesirimizin güzel insanlarına büyük bir faydası olan ‘’Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Kursuna’’ katılmış olan 55 kişilik güzide kursiyerlerimizi tebrik eder, sertifikalarının hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Seydikemer İlçesinde Önder Çiftçiler Yerel Tohumlara YöneliyorÖnceki Haber

Seydikemer İlçesinde Önder Çiftçiler Yer...

Kaçak Tavşan Avcısına 4 Bin Lira Ceza Kesildi, Traktörüne El KonduSonraki Haber

Kaçak Tavşan Avcısına 4 Bin Lira Ceza Ke...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar