Şekerbank

Tarımsal üretim planlaması bölge istişare toplantısı denizli’de gerçekleştirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tarımsal üretim planlaması bölge istişare toplantısı denizli’de gerçekleştirildi

Tarım Kanunu’nun 7. maddesinde yapılan değişiklikle, tarım sektörü ile ilgili politikaların tespit edilmesi, planlanması ve koordinasyonu ile ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapılarak uygulanması yetkisi, Tarım ve Orman Bakanlığına verilmiştir.

Hazırlığı yapılan yönetmelik taslağı ile ilgili bilgiler vermek üzere Tarımsal Üretim Planlaması Bölge İstişare Toplantısının Sekizincisi Denizli’de düzenlendi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, Mehmet Gazi Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı İhsan Emiralioğlu, Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Melikşah Taşkın, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarım Havzaları Daire Başkanı Vahdettin Doğan, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, Aydın İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Ökdem, Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, Burdur İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Tuğrul, Isparta İl Tarım ve Orman Müdürü Eyup Adıgüzel, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak ve Uşak İl Tarım ve Orman Müdürü Nihat Ağan, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Kontrol Grup Sorumlusu Hüseyin Karcı ile Bakanlığımıza bağlı kurum/kuruluş Müdürleri, akademisyenler, İl/İlçe Müdürlüklerinden Şube/İlçe Müdürleri, oda, borsa, birlik kooperatif başkanları, bölge illerinde tarımsal alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluş temsilcileri, bakanlığımız personelleri ve üreticiler katıldı.

Açılışta söz alan Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, 10 İlin katıldığı Bölgesel İstişare Toplantısının Denizli’de yapılmasını uygun gören Sayın Bakanımız İbrahim Yumaklı’ya teşekkür ederek, tüm katılımcılara “hoş geldiniz” dedi.

Sonrasında söz alan Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Melikşah Taşkın, Bakanlığımızın Tarımsal Üretim Planlaması ile ilgili bir mevzuat hazırlığına başladığını belirterek, bu konuda bölgesel değerlendirme toplantıları düzenleyerek İl Müdürlükleri ve STK’lar ile bilgi alışverişinde bulunduklarını ayrıca Tarımsal Üretim Planlamasının bir süreç olduğunu söyleyerek konunun tüm paydaşlarla değerlendirileceğini belirtti.

Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı İhsan Emiralioğlu ise, Ülkemizin üretim kapasitesinin çok yüksek olduğunu vurgulayarak, bu üretimin planlı yapılmasının ne kadar önemli olduğunu ve Ülke ihtiyaçlarına daha fazla cevap vereceğini söyledi.

 

Tarımsal Üretim Planlamasının yürütülmesinde Bakanlık teşkilatlarına önemli görevler düştüğünü vurgulayan Emiralioğlu, STK’ları ile de sürekli ortak çalışma programı içinde bulunulacağını söyledi.

Ayrıca üretici talep ve ihtiyaçlarının da çok önemli olduğunu vurgulayan Emiralioğlu bu kapsamda çok geniş bir çalışma başlattıklarını belirterek, sürecin ülkemiz ve üreticilerimiz için faydalı olmasını diledi.

Daha sonra söz alan Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, toplantıya ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını belirterek Denizli’mize ve Ülkemize faydalı bir toplantı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarım Havzaları Daire Başkanı Vahdettin Doğan, Tarımsal Üretim Planlaması ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

Toplantıda Tarımsal Üretim Planlaması Yönetmelik taslağı ile ilgili bilgilendirmenin akabinde planlama ile ilgili sektörün öneri ve talepleri alındı. Toplantıya Bitkisel ve Hayvansal Üretimin Çeşitli kollarından 486 kişi katılım sağlayarak bugüne kadar konu ile ilgili yapılan toplantılar arasında en fazla katılımcı sayısına ulaşıldı.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kredi azaldı, tarım küçüldüÖnceki Haber

Kredi azaldı, tarım küçüldü

Gümüldür çiftçisi İyi Tarım Uygulamalarıyla katma değer üretmeye devam ediyorSonraki Haber

Gümüldür çiftçisi İyi Tarım Uygulamaları...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar