Şekerbank

Son dakika! Meteoroloji'den kritik uyarı! Bu kez yağmur değil...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Son dakika! Meteoroloji'den kritik uyarı! Bu kez yağmur değil...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz, Kütahya, Ankara, Eskişehir ve Çankırı ile gece saatlerinden itibaren İzmir, Kuzey Ege kıyıları, Aydın kıyı kesimleri, Artvin ve Ardahan çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de yer yer toz taşınımı bekleniyor.

Hava sıcaklığının Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli kuzeyli rüzgarla birlikte 4 ila 10 derece azalacağı, güneybatı kesimlerde kuvvetli güneyli rüzgarla birlikte 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, güneybatı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı, Batı Karadeniz, Güney ve İç Ege, İç Anadolu'nun güneybatısı ve Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli(40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bugün (Perşembe) Marmara'nın kuzey ve batısı ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Güney ve İç Ege, İç Anadolu’nun güneybatısı ile Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden toz taşınımı ve deniz ulaşımında aksamalar başta olmak üzere yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Bugün (Perşembe) sabah saatlerinde Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de yer yer toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde azalama, yer yer hafif çamur şeklinde yağış) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge genelinin, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Kırklareli çevrelerinin, gece saatlerinde Edirne, Çanakkale ve Balıkesir'in batı ilçelerinin hafif olmak üzere yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin batısında sabah saatlerinde yer yer toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı yer yer çok bulutlu, bu sabah Kütahya çevrelerinin, gece saatlerinden itibaren İzmir, Kuzey Ege kıyıları ve Aydın'ın kıyı kesimlerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneydoğu, gece saatlerinden itibaren kıyılarında güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Güney ve kıyı kesimlerinde bu sabah saatlerinde yer yer toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeği tahmin ediliyor. Rüzgarın batısının iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin batısında sabah saatlerinde yer yer toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzeybatısının yer yer hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneybatısında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, batısı ile öğleden sonra bölge genelinin yer yer hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Artvin çevrelerinin yer yer yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla kuzeyinin çok bulutlu, gece saatlerinde Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde yer yer hafif yağmur ve sağanak yağışlı 10 

Ankara: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer hafif yağmurlu 19 

İzmir: Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yer yer yağmur ve sağanak yağışlı 24 

Adana: Parçalı, kuzey çevreleri yer yer çok bulutlu 23 

Antalya: Parçalı bulutlu 21 

Samsun: Parçalı zamanla çok bulutlu 14 

Trabzon: Parçalı zamanla çok bulutlu 17 

Erzurum: Parçalı zamanla çok bulutlu 13 

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 22 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Son dakika: Çiftlik Bank’ın İstanbul’daki merkezine baskın! El konuldu...Önceki Haber

Son dakika: Çiftlik Bank’ın İstanbul’dak...

Üreticiler Depolarını 17 Kuruş Zamlı DolduracakSonraki Haber

Üreticiler Depolarını 17 Kuruş Zamlı Dol...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar