Şekerbank

Samsun’da Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında 50 Milyon Liralık Destek Verildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Samsun’da Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında 50 Milyon Liralık Destek Verildi
Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, “Samsun İlimizde bugüne kadar toplam 179 adet işletmeye yaklaşık 50 milyon 125 bin TL hibe ödemesi yapılmıştır.”
Tofidass

Samsun’da Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı çerçevesinde Bafra ilçesinde destek alan Madenoğlu Pirinç Fabrikası, Bereket Pirinç Fabrikası ve Hars Tarım A.Ş. ye ait 5 dekar sera incelendi.

İnceleme gezisine İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM, Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet GÜREŞ ve İl Proje Yürütme Biriminde görevli personeller hazır bulundu.

Bakanlık tarafından hibe programına alınarak desteklenen tesislerde; tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi ile ilgili makine ve ekipmanın tarımsal sanayide kullanılmasından ve tarım ürünlerimizin katma değeri yüksek ürünlere çevrilerek gerek üreticilerimize ve gerekse ekonomiye sağladığı katkıları yerinde görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM:

“Tarım ve Orman Bakanlığımıza bağlı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’nce 2006 yılında uygulanmaya başlayan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar Projesi çerçevesinde; Tarımsal Ürünlerin İşlenmesi, Paketlenmesi, Depolanması, Ahır İnşaatları, Modern Seralar, Bitkisel ve Hayvansal Orjinli Gübrelerin İşlenmesi, Paketlenmesi ve Depolanması ile Yenilenebilir Enerji Üretim Tesisleri, Su Ürünleri İşlenmesi, Paketlenmesi ve Depolanması ile ilgili gerek yeni tesis yapımlarına ve gerekse mevcut tesislerin teknoloji yenileme ve kapasite arttırmalarına yönelik Yatırım Projeleri kapsamında Samsun İlimizde bugüne kadar toplam 179 adet işletmeye yaklaşık 50 milyon 125 bin TL hibe ödemesi yapılmıştır.

Bugün burada yaptığımız incelemelerde, Devletimizin desteklemesi sayesinde girişimcilerimizin neler yapabildiklerini görme fırsatı bulduk. Her alanda olduğu gibi tarımda da teknoloji ile harmanlanmış tarımsal üretimin katma değeri yüksek ürünlere işlenmesi gerektiğini ve ancak böylelikle uluslararası pazarlarda daha yüksek pay ve dolayısıyla da daha yüksek ihracatla ülkemize yüksek döviz girdisi temininin mümkün olabileceğini sürekli ifade ediyoruz. Ben burada, başta karşılıksız destekleri için Bakanlığımıza ve sonrasında emeği geçenlere teşekkürlerimi iletirken, böyle çalışkan ve cesur girişimcilerimizin de sayısının artmasını temenni ediyorum” dedi.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Samsun’da Buğday Ekimi Devam EdiyorÖnceki Haber

Samsun’da Buğday Ekimi Devam Ediyor

Veterinerlerden Vatandaşlara Kuduz Hastalığı AnlatıldıSonraki Haber

Veterinerlerden Vatandaşlara Kuduz Hasta...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar