Şekerbank

Samsun’da karpuz hasadı devam ediyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Samsun’da karpuz hasadı devam ediyor

Samsun’da geçtiğimiz günlerde başlayan karpuz hasadı sürüyor. Üretimin yoğun olduğu Bafra İlçesindeki bir karpuz tarlasına İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam ve İl Müdürlüğü personelinin yanı sıra Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra Sebze Üreticileri Dernek Başkanı Süleyman Tulum, Sebze Hali Dernek Başkanı ziyarette bulundu. 

  Bafra’ya bağlı Suulaş Mahallesinde yaklaşık bin dönümlük arazide karpuz yetiştiren Sebze Hali Dernek Başkanı, Sera OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Bölgemizin en büyük sebze üreticisi Murat Şahin: “Bu gördüğünüz arazimiz 1000 dönümdür ve burada karpuz ve bir miktar da kavun üretimimiz mevcut. Bunun dışında 1.300 dönüm de farklı yerlerde arazimiz var. Oralarda da mevsim sebzelerinden domates, kapya biber, şekerpancarı, çeltik gibi çeşitli bir ürün yelpazemiz var.  Bu toplamdaki 2.300 dönüm araziyi yazlık ve kışlık olarak tümünü değerlendirerek sezon boyunca günlük 120- 175 arası işçi çalıştırmak suretiyle istihdama katkı sağlamış oluyoruz. Karpuzda bu sene olumsuz iklim şartları yüzünden verimde % 30 civarı bir azalma görüldü ise de fiyatlar konusunda memnunuz.” dedi.

            Konuyla ilgili bir açıklama yapan Samsun Valiliği Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam da: “Bafra ovamızın verimli toprakları malumumuz. Murat bey ise bu İlçemizdeki örnek ve lider bir üreticimiz. Ziyaret vesilesiyle hem buradaki tarımsal faaliyetleri ve hem de sezonu olması itibarıyla karpuz hasadını yerinde değerlendirme fırsatımız oldu. İklim şartlarının etkisiyle bu sene verimde bir miktar düşüş gözlense bile fiyat açısından üreticimizin yüzünün güldüğünü gözlemledik. Hasadın tüm üreticilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

            Bafra Kaymakamı Sn. Cevdet Ertürkmen de; Bafra’nın önemli bir üretim merkezi olduğunu, karpuzun İlimiz ekonomisi açısından değerli ürünlerden olup özellikle de Bafra karpuzunun tüketici kitlesinin ve pazar payının yüksek olduğunu vurgulayarak üreticilere iyi bir hasat sezonu diledi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GEKA  ile  “Ruminantlarda Aşı Uygulamaları'' konulu ortak proje sözleşmesi imzalandıÖnceki Haber

GEKA  ile  “Ruminantlarda Aşı Uygulamala...

Bayram öncesi denetimler sıkılaştıSonraki Haber

Bayram öncesi denetimler sıkılaştı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar