Şekerbank

Ordu'da Modern Ahır ve Ağıllara Yenileri Ekleniyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ordu'da Modern Ahır ve Ağıllara Yenileri Ekleniyor
Tarım ve Orman Bakanlığınca ahır-ağıl yapımına verilen % 50 hibe desteği kapsamında 2019 yılı için Ordu'da 26 adet daha modern ahır/ağıl kazandırılıyor.
Tofidass

Tarım ve Orman Bakanlığınca ahır-ağıl yapımına verilen % 50 hibe desteği kapsamında 2019 yılı için Ordu'da 26 adet daha modern ahır/ağıl kazandırılıyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal YILMAZ; "Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından bölgemizde hayvancılığın gelişmesini sağlamak ve modern hayvancılık işletmelerinin kurulmasını teşvik etmek amacıyla ahır - ağıl yapımına 2014 yılından bu yana % 50 hibe desteği verilmektedir. Bu kapsamda 2019 yılında 69 yetiştiricimiz hibe desteğinden yararlanmak amacıyla başvuru yapmış ve bu başvurular Bakanlığımız Merkez Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirilmiştir. Bunun sonucunda 26 ahır-ağıl yapımı projesi onaylanmış olup, yatırımlarını tamamlayan yetiştiricilerimize 3,3 Milyon TL hibe ödemesi yapılacaktır" dedi.

Yeni onaylanan projeler ile birlikte % 50 hibe desteği kapsamında toplam 108 ahır ve ağılın ilimize kazandırılmış olacağını belirten İl Müdürümüz; "İlk olarak 2014 yılında uygulanan bu destek kapsamında bugüne kadar 77 ahır/ağıl yapımı tamamlanmış olup, 5 projenin yapımı ise devam etmektedir.  Bu 82 projenin toplam hibe tutarı 7 milyon TL dir. Yeni onaylanan 26 projemiz ile birlikte hayvancılığın daha modern şartlarda yapılmasına imkan sunan ve çağımızın şartlarına uygun toplam 108 adet ahır/ağıl ilimize kazandırılmış olacaktır. Bu modern ahır ve ağıllar ilimizde yetiştiricilerimize örnek olmakta ve bir değişime öncülük ederek bu tarz işletmelerin artmasına yardımcı olmaktadır" şeklinde konuştu.

Ayrıca, bu hibe desteği kapsamında 2014 yılından bu yana damızlık erkek materyal alımına da % 50 hibe desteği verildiğini söyleyen İl Müdürü Yılmaz, 2019 yılı hibe programına ilişkin 17 adet koçun daha alımının onaylandığını belirtmiş ve "Bakanlığımız tarafından hayvancılığı geliştirmek amacıyla uygulanan bu hibe desteğinden yetiştiricilerimizin en üst seviyede fayda sağlamaları için eğitim ve yayım çalışmalarımız da devam etmektedir" diyerek sözlerini noktaladı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiye’nin “Etnobiyoloji Haritası” çıkartılıyorÖnceki Haber

Türkiye’nin “Etnobiyoloji Haritası” çıka...

Türk Çam Balı Coğrafi İşaret Projesi BaşladıSonraki Haber

Türk Çam Balı Coğrafi İşaret Projesi Baş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar