Şekerbank

Massey Ferguson, Adana Tarım Fuarı’nda yeni ürün ve teknolojilerini tanıttı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Massey Ferguson, Adana Tarım Fuarı’nda yeni ürün ve teknolojilerini tanıttı

Bu yıl “Adana Uluslararası Tarım Fuarı”nda, en yeni tarım makineleri ve geliştirdikleri çiftçilik çözümleri ile yer aldıklarını belirten AGCO Türkiye Genel Müdürü Mete Has, standlarının fuarı ziyaret eden çiftçilerden yoğun ilgi gördüğünü kaydetti. Mete Has; “Çiftçilerin, bu işe gönül verdiğimizi ve onların her zaman yanında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Başarı tek başına gelmez. Biz takım olarak ve çiftçilerimizle birlikte bir aileyiz” dedi.

Türkiye’de ve dünyada çiftçilerin en çok tercih ettiği tarım makineleri arasında yer alan AGCO Massey Ferguson, bu yıl 01 – 05 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen “Adana Uluslararası Tarım Fuarı”nda, en yeni ürünleri ve tarım çözümlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

Ar-ge’ye ayırdığı yıllık yaklaşık 400 milyon dolarlık bütçeyle ürün gamını, tarım sektöründeki üreticilerin gereksinimlerine uygun şekilde geliştirmeye devam eden Massey Ferguson, Türkiye’de sektöründe bilinirliği en yüksek markaların başında geliyor. Fuarda yeni ürünlerini ve Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdikleri teknolojileri tanıtma imkanı bulduklarını ve standlarının ziyaretçi akınına uğradığını belirten AGCO Türkiye Genel Müdürü Mete Has, “Tarımın kalbi olan Adana’da yapılan fuar, bölgedeki bereketli tarım arazilerini kapsayan tüm illerden katılımla oldukça verimli geçti. İlk günden itibaren fuarda gördüğümüz ilgi de bizi mutlu etti” dedi.

 

Mete Has: “Türkiye’nin lideri ve pazara yön veren markayız”

Mete Has, Massey Ferguson’un, ithal traktör ve akıllı traktör teknolojisinde Türkiye’nin lideri ve pazara yön veren bir marka olduğunu, yerli traktör grubunda ise Manisa’da üretilen traktörlerinin pazarda rekabetçi bir konumda bulunduğunu anlattı. Tedarik zincirinde yaşanan sıkıntıların bu yıl kendilerini de etkilediğini söyleyen Mete Has, şöyle devam etti:

“Çip krizi ile başlayan, ardından elektronik ve diğer devrelerden egzos sistemlerine kadar bir çok yerde, tedarikte dünya çapında diğer markalarla beraber biz de sıkıntı çektik. Ciroda bir yavaşlama olsa da, yine de hem bayilerin kar payları, hem de çiftçilerin alırken kazanmasıyla, tüm iş ortaklarımız çok mutlu” dedi.

Gelecek yılın ilk çeyreğinde piyasa daha da hızlanacak”

Talepte bir büyüme olduğu bilgisini veren AGCO Türkiye Genel Müdürü Mete Has, sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye pazarı, şu an 65 binlerde kapanacak gibi gözüküyor. Gelecek yılın ilk çeyreğinde piyasa daha da hızlanacak ve satışlar artacaktır. Bu hareketlilik de, bizim 2019’daki daralmadan sonra uzun süredir beklediğimiz genişlemenin, pandeminin ötelediği beklentilerin artık fiiliyata geçtiği bir dönem oldu. Tarım pazarında Massey Ferguson, hem belli segmentlerde pazar payında liderlik, hem de büyüme sağladığı gibi, asıl önemli olan; hem alan çiftçiler isterse değeriyle satarken, hem de bayiler kazançlı çıktı. Sunmuş olduğumuz fırsatlar ve çözümler de Massey Ferguson’un çiftçiler tarafından bu kadar tercih edilmesinde etkili.

175 yıldır Türkiye’de ve dünyada, tarımın olduğu her yerde olan bir markayız ve sektöründe ilk 5’lerde yer alıyoruz. Geliştirdiğimiz teknolojiler, ürettiğimiz çözümlerle ödüller alıyoruz, çıkardığımız modeller ‘yılın traktörü’ seçiliyor.  Bütün bunlar boşuna değil, Ar-Ge’ye ve diğer yatırımlara çok önem veren ciddi para harcayan bir şirketiz. Müşteri memnuniyetine çok önem veriyorduk, bunu daha da artırmaya yönelik “Farmer’s First” adını verdiğimiz stratejiyi geliştirdik. Çiftçi odaklı, yepyeni, global bir stratejimiz var artık. Çiftçilerin, bu işe gönül verdiğimizi ve onların her zaman yanında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Başarı tek başına gelmez, biz bir takım olarak ve çiftçilerimizle birlikte bir aileyiz.”

“Tarım sektörünün her desteğe ihtiyacı var”

Bankalarla yaptıkları iş birlikleriyle, çiftçilere çeşitli ödeme kolaylıkları sunduklarını aktaran Mete Has, şunları söyledi:

“Çeşitli bankalarla kampanyalarımız var. Yeni ürünlerimizi tanıtırken, arkasından finansmanını da destekliyoruz. Yapılan her türlü desteğe tarım sektörünün ihtiyacı var. Bu nedenle Tarım Bakanlığı’nın yapmış olduğu her türlü çalışmayı destekliyoruz. Ülkemizin tarımda bir yol haritası, bir stratejisi olduğu ve bunu istikrarlı olarak sürdürdüğü müddetçe, tarımın çok daha iyi bir yere geleceğine inanıyorum. Bakanlığımızın erken açıklayacağı destekler, çiftçinin önünü görebilmesi için çok önemli.”

“2022’nin En İyi Ürün Tasarımı” ve “2023’ün Çiftlik Makinesi” ödüllerini alan MF 5S Serisi de dahil olmak üzere yeni ürünlerini tanıttı

Bu yıl Adana Fuarı’nda, Massey Ferguson’un “2022'nin En İyi Ürün Tasarımı” Red Dot Ödülü’nü kazanan MF 5 S Serisi traktörleri de yer aldı. Massey Ferguson’un MF 5S serisi; tasarım, mükemmel görüş için ince yapılı bir kaporta, üstün manevra kabiliyeti için 4 metrelik dar bir dönüş yarıçapı ve ayrıca rakipsiz çok yönlülük için sade, güvenilir özellikleriyle öne çıkıyor.

Fuara tüm ürün gamından 48 hp’den 405 hp’ye kadar geniş bir yelpazede traktör, biçerdöver, balya makinesi ve yem hasat makineleriyle yer alan Masey Ferguson, bu yıl; MF TH.7035 Teleskopik Yükleyici, uzman bağ-bahçe kategorisinde “2023’ün Çiftlik Makinesi” finalisti MF 3.FR105 Uzman Bağ-Bahçe Traktörü, MF 8S Dyna-VT traktör, MF 2600 GE bağ-bahçe traktörü ve FUSE Akıllı Tarım Teknolojilerini de ilk kez Türk çiftçisiyle buluşturdu.

Bu ürünlerden “MF 3 Uzman Bağ ve Bahçe Serisi”; 75 – 120 hp güç seviyesinde “Bağcı”, “Uzman”, “Bahçeci”, “Alçak” ve “Geniş Bahçeci” adı verilen modellerden oluşuyor. 100 hp güçte MF TH Teleskopik Yükleyici Serisi 3,5 ton kaldırma kapasitesi ve 7 metre kaldırm yüksekliği ile öne çıkarken, ezber bozan ödüllü tasarımıyla MF 8S Dyna-VT serisi kendni kanıtlamış Dyna-Vt kademesiz şanzıman seçeneğiyle, MF 2600 GE serisi, asma ve meyve bahçelerine özel tasarımıyla dikkat çekti.

Fuarda, Massey Ferguson’un en yeni çiftçilik yönetimi çözümlerinden “FUSE Akıllı Tarım Teknolojileri” de tanıtıldı. Dijital tarım ürünleri için önde gelen bir açık platform olan FUSE, çiftçiye kaynak tüketimini azaltmayı ve verimliliği artırmayı sağlayan yazılım araçları ve uygulamalarından oluşuyor.

AGCO Hakkında:

AGCO, tarımsal çözümlerin tasarımında, üretiminde ve dağıtımında bir dünya lideridir ve tüm ekipman ve ilgili hizmetleriyle dünyayı besleyen çiftçilere ileri teknoloji çözümleri sunmaktadır. AGCO ürünleri, Fuse® akıllı tarım çözümleri tarafından desteklenen 5 temel marka olan Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® ve Valtra® üzerinden satılmaktadır. 1990 yılında kurulan ve merkezi ABD’nin Georgia eyaletinde (Duluth) bulunan AGCO, 2021 yılında 11,1 milyar dolar net satış rakamına ulaşmıştır. Ayrıntılı bilgi için www.AGCOcorp.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Firma bilgi, haber ve etkinlik duyuruları için lütfen bizi Twitter’da takip edin: @AGCOCorp. Twitter üzerinden finans haberlerimiz içinse, #AGCOIR hashtag’ini izleyebilirsiniz.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Atıl Tarım Arazileri Üretime Kazandırılmaya Devam EdiyorÖnceki Haber

Atıl Tarım Arazileri Üretime Kazandırılm...

Cargill - İTÜ iş birliği güçleniyorSonraki Haber

Cargill - İTÜ iş birliği güçleniyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar