Şekerbank

Manisa Büyükşehir, Sulama Kooperatiflerine Desteğini Sürdürüyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Manisa Büyükşehir, Sulama Kooperatiflerine Desteğini Sürdürüyor
Tarımsal sulama noktasında yatırımlarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, sulama kooperatiflerine desteklerine de devam ediyor. Bu kapsamda Akhisar ilçesine bağlı Çobanhasan Mahallesi Sulama Kooperatifi’ne 300 metreküp kapasiteli depo yapıldı. Kooperatife ayrıca 600 metre 160/10 atü, 200 metre 225/10 atü PVC boru desteğinde de bulunuldu. Yaklaşık 2500 dekar tarım arazisi mevcut olan kooperatifin başkan ve üyeleri, destekleri nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.
Tofidass

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesinin sulama kooperatiflerine destek programı kapsamında Akhisar ilçesi Çobanhasan Mahallesi Sulama Kooperatifi’ne 300 metreküplük depo kazandırdı. Deponun yanı sıra kooperatife 600 metre 160/10 atü, 200 metre 225/10 atü PVC boru desteği de yapıldı. Yaklaşık 2500 dekar tarım arazisi mevcut olan ve 350 adet üretici aile ile kooperatif üyesi bulunan Çobanhasan Mahallesi Sulama Kooperatifi yönetimi, desteklerden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Manisa Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Havuz Sayesinde Arazimizde 365 Gün Su Bulunacak

Çalışmanın mahalle halkı için önemine dikkat çeken Çobanhasan Mahallesi Sulama Kooperatifi Başkanı Yaşar Gürses, “Bizler Çobanhasan köyü yaşayanları ve Sulama Kooperatifi Başkanı olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hizmetlerin halkın kalkınması noktasında olduğunu görüyoruz. Halkımız bu sene, bu yapılan havuz sayesinde sayaçlı sisteme geçti bu yıl. Havuz sayesinde 365 gün, arazimizde su bulunacak. Su, hayat demektir. Ölü sezon dediğimiz sezonda vatandaşımız sebze ve meyve ekimi yapabilecek. Büyükşehir Belediyemize yaptığımız her müracaatta bizleri geri çevirmediler. Başta Başkanımız Cengiz Ergün Bey'e, Kırsal Hizmetler Dairesine ve tüm çalışanlarına teşekkür ederiz” diye konuştu.

Muhtardan Teşekkür

Çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Çobanhasan Mahalle Muhtarı Gazi Kara, “Havuzumuzu yaptığı için parke taşı, tanker, taral doldurma tesisi gibi hizmetler yaptığı için Büyükşehir Belediye Başkanımıza, müdürlerimize Çobanhasan Mahalle halkı adına çok teşekkür ederim” dedi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde tarımsal ve kırsal kalkınmaya yönelik desteklerinin aralıksız sürdüğünü belirten Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, sulama kooperatiflerine yönelik katkı ve desteklerin de imkanlar ölçüsünde devam edeceğini söyledi.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Soyer Sünger Kent İzmir Projesi’ni tanıtacakÖnceki Haber

Başkan Soyer Sünger Kent İzmir Projesi’n...

Büyükbaş Hayvancılıkta "Yerli Kara" Ve "Boz Irk" Islah Projeleri BaşlatılıyorSonraki Haber

Büyükbaş Hayvancılıkta "Yerli Kara" Ve "...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar