Şekerbank

Karadeniz’in En Büyük Tarım Fuarı Samsun’da Kapılarını Ziyaretçilerine Açtı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Karadeniz’in En Büyük Tarım Fuarı Samsun’da Kapılarını Ziyaretçilerine Açtı
Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından organize edilen 8. Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı. Tarım ve Orman Bakanlığı, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile KOSGEB'in destek ve işbirliğiyle düzenlenen fuar, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

Karadeniz’in en büyük tarım fuarı olma özelliği taşıyan "8. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı", İsrail’in Gazze’deki katliamı nedeniyle tören ve protokol konuşmaları yapılmadan açıldı. Fuara katılan Samsun Valisi Orhan Tavlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam ve diğer protokol üyeleri toplu fotoğraf çektirmelerinin ardından stantları gezdi.

Fuarla ilgili bilgi veren Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, “Fuarda 75 firmamız stant açtı. Çiftçi ile firmalarımız burada buluştu. Samsun’un özellikle 3 büyük ovaya ev sahipliği yapması dolayısıyla sebze, meyve ve diğer tarım ürünlerinde öncü bir rolü var. Tarım fuarları sadece ekipmanlarla alakalı değildir. Gerek hayvancılık yapan gerekse bitkisel üretim yapan çiftçilerimiz burada fikir alışverişinde bulunuyor. Çiftçilikle ilgili veya o sektörle ilgili deneyimlerini paylaşıyorlar. Bugün baktığımızda Antalya’dan, Konya’dan, Eskişehir’den firmalarımız var. Düşünün sektörümüzde 130 bin çiftçimiz var. Bunun 71 bini bitkisel üretimde, 50 bini hayvancılıkta, diğer kalanlar balıkçılıktadır. Bu çiftçilerimizin tek tek bu firmaları dolaşmaları çok maliyetli ve külfetli bir iştir. Fabrikalar Samsun’da fuar çatısı altında bir araya geldi. Çiftçilerimizin burayı ziyaret etmesi çok önemli” şeklinde konuştu.

Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 8. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile çiftçileri bir araya getirdi. Traktörler, zirai dronlar, tarım makineleri, gübre, tohum, fide, fidan, zirai ilaçlar, hayvancılık, hayvani üretim makineleri, hayvancılık ekipmanları, yem sektörü ve ambalaj gibi birçok ürün sergilendiği fuarda 75 adet firma yer aldı. 8. Tarım Fuarı 22 Ekim Pazar günü 18.30’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çiftçilere Su Doldurma Tesisi Hibe EdildiÖnceki Haber

Çiftçilere Su Doldurma Tesisi Hibe Edild...

16 Ekim Dünya Gıda Günü Denizli’de “Su hayattır, Su Gıda Demektir ve Kimseyi Geride Bırakma” Teması İle KutlandıSonraki Haber

16 Ekim Dünya Gıda Günü Denizli’de “Su h...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar