Şekerbank

Her Balparmak alışverişi gönül mutfağında bir çocuğun kahvaltısına dönüşüyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Her Balparmak alışverişi gönül mutfağında bir çocuğun kahvaltısına dönüşüyor
Tofidass

Balparmak, Şef Ebru Baybara Demir’in koordinasyonunda devam eden Topraktan Tabağa Kooperatifi – Gönül Mutfağı iş birliğiyle ulusal ve yerel zincir marketlerden satın alınan her ürünüyle deprem bölgesinde bir çocuğun kahvaltısına destek oluyor. 

Kurulduğu günden bu yana dünyaya faydalı olmak için çalışan Balparmak, deprem bölgesine verdiği desteği Topraktan Tabağa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi – Gönül Mutfağı iş birliğiyle sürdürüyor. 30 Temmuz’a kadar devam eden kampanya kapsamında, ulusal ve yerel zincir marketlerde satılan her Balparmak ürünü Gönül Mutfağı aracılığıyla deprem bölgesindeki bir çocuğun kahvaltısına desteğe dönüşüyor. 

Depremin hemen ilk anından itibaren resmi kurum ve kuruluşlarla yaptıkları iş birlikleriyle deprem bölgesine yardımlarını ulaştırdıklarını söyleyen Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, “Yaşananlar hepimizi derinden üzdü. Balparmak olarak ilk andan itibaren elimizden gelen tüm çabayla bölgeye desteğimizi sürdürüyoruz. Topraktan Tabağa Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Gönül Mutfağı ile her gün onbinlerce çocuğa öğün ulaştırdı. Ancak bölgeye yapılan gıda yardımlarının devam etmesi büyük önem taşıyor. Gönül mutfağı ile yaptığımız bu iş birliğinde amacımız bölgede yaşayan her bir çocuğun kahvaltısına destek olarak deprem bölgesindeki gıda desteğinin önemine dikkat çekmek. Gastronomi alanında hayata geçirdiği önemli projelerle yerel kalkınma ve biyoçeşitliliği destekleyen ve Gastronominin Nobel’i olarak adlandırılan Basque Culinary World Prize(BCWP)’ı alarak ülkemize kazandıran ilk Türk Şef Ebru Baybara Demir’e bu önemli farkındalık çalışmasında destek olmaktan gurur duyduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

Şef Ebru Baybara Demir ise “Gönüllülerin desteğiyle kurulan Gönül Mutfağında çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlk günden bu yana verilen destek kadar bugünden sonra desteğin devamlılığı da büyük önem taşıyor. Balparmak’ın verdiği destek özellikle gelecek eğitim ve öğretim dönemi için çok kıymetli, kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Balparmak hakkında:

Tüketicisine sunduğu kalite standardı ile farklılaşan Balparmak, bu anlamda sektörün öncülüğünü üstleniyor. Gıda güvenliği konusunda uluslararası standartlara göre çalışan Balparmak, FSSC 22000 (Food Safety System Certification) ve BRCGS (British Retail Consortium Global Standarts) gibi uluslararası gıda güvenliği sistemleri sertifikalarına da sahip. Türkiye’nin bal ve diğer arı ürünleri alanındaki ilk, gıda alanında 8’inci Ar-Ge Merkezi’ne sahip olan Balparmak; TÜRKAK tarafından akredite olan Bal ve Diğer Arı Ürünleri Araştırma ve Kalite Kontrol Laboratuvarı sayesinde, tüketicilerine sunduğu ürünlerini en az 100 parametrede analiz ediyor. Balparmak’ın zengin ürün gamındasüzme çiçek balları, çam balı, monof­lora balları, farklı bölgelerden elde edilen Anadolu Lezzetleri Grubu, BallıMix ve Apitera serisi yer alı­yor. Balparmak’ın iyi yaşam markası Apitera ürün ailesi, Balparmak Ar-Ge Merkezi’nde yürütülen ürün geliştirme çalışmaları sonucunda bal ve arı ürünleri kapsamında yenilikçi, takviye edici gıda kategorisinde yer alıyor. Arı ürünlerini standardize etken madde içeren özel bitki ekstraktları ile buluşturan Apitera serisinin vitamin ve mineral katkılı olan ürünleri ise Apitera Plus adını taşıyor. Apitera ürün ailesinde Apitera Zen, Apitera PLUS Zen; ApiteraUp, Apitera Plus Up; ApiteraMind, Apitera Plus Mind; ApiteraDox; ApiteraGest; Apitera Kids Muzlu; ApiteraMix Portakallı; Apitera Plus Mix; Apitera Plus Kids’in yanı sıra Apitera Plus Propolisli Sprey, yetişkinlere yönelik Apitera Plus Forte Propolis ve çocuklara yönelik Apitera Plus Propolis C vitaminli ürünleri bulunuyor.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çöl sıcakları geri geliyorÖnceki Haber

Çöl sıcakları geri geliyor

Zeytinyağı ihracatına fon kesintisi getirildiSonraki Haber

Zeytinyağı ihracatına fon kesintisi geti...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar