Şekerbank

Genç çiftçiye 180 bin liralık müjde

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Genç çiftçiye 180 bin liralık müjde
Ziraat Bankası Kredi Politikaları Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Göğebakan, “Üretim konusuna göre genç çiftçi projesi kapsamında hibe alan gençlerimize 180 bin TL’ye kadar kredi imkânı sunuyoruz” dedi.

Ziraat Bankası’nın geleceğe yönelik tarım politikaları ve projeleri hakkında bilgi veren Göğebakan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık  Bakanlığı’nın kentten köye göçü teşvik etmek ve tarımsal faaliyetin devamlılığını sağlamak amacıyla genç çiftçi kategorisinde tanımladığı kişilere 30 bin TL hibe verilmesi konusunda bir tebliğ yayımladığını anımsattı.

Göğebakan, bu önemli projeye destek olmak amacıyla bakanlığa, 30 bin TL’lik desteğin özkaynak kabul ederek bu özkaynak ile uyumlu işletme kredisi vermeyi, böylelikle genç çiftçilerin ölçek ekonomisini yakalamalarına katkı sağlamayı önerdiklerini belirtti. 

Ödemesiz dönem
Bakanlığın bu öneriye çok olumlu yaklaştığını söyleyen Göğebakan, şöyle devam etti:

“Hayvancılık, arıcılık, kanatlı hayvancılık ve örtü altı tarım gibi farklı üretim konularında prototipler geliştirdik. 30 bin lirayı özkaynak kabul edip, bunun üzerine yatırım kredisini ve yatırım hayata geçirildikten sonra da o yatırımla ilgili işletme kredisini vereceğiz ki tarımsal faaliyet süreklilik arz edebilsin. Şu anda bakanlık genç çiftçi başvurularını topluyor. Bu desteklerden yararlanmak isteyenler projelerini bakanlığa sunacak ve değerlendirmelerden sonra nihai liste açıklanacak. Açıklanacak hibe sahipleri isterlerse Ziraat Bankası’na da kredi başvurusunda bulunabilecek.

Genç çiftçi projesi kapsamında hibe alan gençlerimize 180 bin TL’ye kadar kredi verebiliyoruz. Üretim konularına göre ödemesiz dönem ve vade imkânı sunuyoruz. 30 bin TL’lik hibeyi önce yatırım kredisi ile bütünleştirip, sonra oluşan tesisin işletilmesi için işletme kredisi sağlıyoruz. Hibe alanlara sağlayacağımız yatırım ve işletme kredilerinin tarımsal üretimin sürekliliğinin sağlanmasına önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çiftçilik Türkiye’de Zor Şartlarda YapılıyorÖnceki Haber

Çiftçilik Türkiye’de Zor Şartlarda Yapıl...

Çiftçinin borç ve kredi dengesi bozulduSonraki Haber

Çiftçinin borç ve kredi dengesi bozuldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar