Şekerbank

Gelincik Kadınlarına Plaket ve Teşekkür Belgesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gelincik Kadınlarına Plaket ve Teşekkür Belgesi
Bolu İli Merkez İlçe Demirciler köyünde faaliyet gösteren ve günden güne büyümeye devam eden Demirciler Gelincik Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifi iki yılda büyük başarılara imza attı.

Bolu İli Merkez İlçe Demirciler köyünde faaliyet gösteren ve günden güne büyümeye devam eden Demirciler Gelincik Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifi iki yılda büyük başarılara imza attı.

Kadının emeğini değerlendirme amacıyla Emine ÖZDOĞAN önderliğinde 49 üreten kadın tarafından kurulan kooperatif;  kısa bir süre öncede bir milyon iki yüz bin liralık projeyi başarılı şekilde hayata geçirdi.

Proje kapsamında 6 sera, bir lavanta bahçesi, bir sondaj kuyusu kuran kooperatif, kullanılmayan okulu da tadil ederek imalathane, kır lokantası haline getirmiştir. Yöresel ürünleri ve yemekleri üretmek için gerekli malzemeler alınarak gelir getirici faaliyetlere başlayan kooperatif kadınları ayrıca internet üzerinden de satışlara başlayarak başarılarına başarı eklemiştir.

Kooperatif bünyesinde yöresel kızılcık tarhanası, erişte, keş, marmelat, reçel, çörek, köy ekmeği, gibi ürünlerin üretimi ve pazarlaması yapılmaktadır. Kır Lokantası da ziyaretçilerine kahvaltı ve yemek hizmeti vermektedir.

Kuruluş Genel kurulundan sonra ikinci Genel kurulu için toplanan kooperatif kadınlarına kurul toplantısı öncesi tören düzenlendi. Törende İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet MURAT ve Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan Şen, Demirciler köy muhtarı Mehmet BARAN ve gelincik kadınları katıldı.

Kooperatif başkanı Emine ÖZDOĞAN konuşmasında, bir telefon kadar yakın olan İl Müdürlüğümüze desteklerinden dolayı şahsım ve gelincik kadınlarımız adına teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da birlik içerisinde çalışmalarımız devam edecektir, ifadelerinde bulundu. 

İl Müdürü İzzet MURAT ise yaptığı konuşmada;

“Kooperatifin başarılı olması için kurum olarak bakanlığımızın da kadınlarımıza yönelik pozitif ayrımcılığı önderliğinde bütün birimlerimizle yardımcı olduk. Bizim desteğimizin yanında asıl olan kooperatifin bütün ortaklarının birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde ellerinden geleni ellerinden geleni yapmaları olmuştur. Kooperatifin başarısında kooperatif başkanı Emine hanımın gayretleri ve kapasitesi tartışma götürmez bir gerçektir. Muhtarımız Mehmet beyinde kooperatifin başarısında emeği yadsınamaz. Birlikte çıktığımız bu yolculukta bundan sonra da kurumsal olarak ne gerekiyorsa onu yapacağımızı ifade ederek kooperatif başkanı Emine hanım nezdinde Gelincik Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifimizin emektar kadınlarını kutluyorum” dedi.

Konuşmalar sonrası kooperatif başkanı Emine Özdoğan’a gelincik kadınları adına İl Müdürü İzzet MURAT tarafından plaket ve ayrıca yönetim kurulu üyeleri ile denetim kurulu üyelerine de teşekkür belgeleri takdim edildi.

Tören çekilen aile fotoğrafı ve karşılıklı iyi niyet temennileri ile son bulurken Gelincik kadınları ve Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü ve teknik personel katılımıyla ikinci genel kurul gerçekleştirildi.

 

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sarıbal: “Tarımın Değerini Bilmek İçin Aç Kalmak mı Gerekiyor?”Önceki Haber

Sarıbal: “Tarımın Değerini Bilmek İçin A...

Muğlalı Üreticilere Sinek Tuzağı DesteğiSonraki Haber

Muğlalı Üreticilere Sinek Tuzağı Desteği

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar