Şekerbank

Buzağı Desteklemesinde 3’üncü Dönem Müracaatları Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Buzağı Desteklemesinde 3’üncü Dönem Müracaatları Başladı
Tofidass

Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği kapsamında yapılacak olan 2016 yılı buzağı desteklemesinde, geçmiş yıllardaki buzağı desteklemelerinden farklı olarak, programlı aşılarının tamamlanması, Türkvet ve e-ıslah kayıtlarının yapılması şartıyla 2016 doğumlu her buzağı desteklemeden yararlandırılacaktır.

Buzağı desteklemesinden yararlanmak için, soykütüğüne kayıtlı yetiştiriciler Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla, önsoykütüğüne kayıtlı yetiştiriciler ise şahsen veya üyesi olduğu yetiştirici/üretici örgütleri aracılığıyla il/ilçe müdürlüklerine dilekçe ile başvuru yapabilecektir.

Buzağı Desteklemesi için 3'üncü Dönem başvuruları 1 Nisan da başlamış olup, 1 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecektir. 3'üncü dönem desteklemeden 01/01/2016 - 31/12/2016 tarihleri arasında doğan, Türkvet ile E-Islah sistemlerine kayıt edilmiş ve programlı aşıları (Şap, Brusella, LSD) tamamlanmış buzağılar yararlanabilecektir. Destekleme buzağının doğduğu işletmeye ödenecek olup, doğduğu işletmede 120 günü tamamlama şartı aranmaktadır. 1’inci ve 2’nci dönem desteklemeye müracaat eden yetiştiricilerin, 3’üncü dönem için ayrıca başvuru yapmalarına gerek yoktur. Bir defa yapılan müracaat, sonraki dönem destekleme başvuruları için geçerlidir.

Destekleme kapsamında, önsoykütüğüne kayıtlı yetiştiricilere buzağı başına 350 TL, soykütüğüne kayıtlı ve Birlik aracılığıyla müracaat eden yetiştiricilere buzağı başına 500 TL, döl kontrolü kapsamındakiler için ise buzağı başına ilave 50 TL ödeme gerçekleştirilecektir.

Tebliğe göre "buzağıların zamanında küpeletilmesi, Türkvet ve e-ıslah kayıt sistemlerine kaydettirilmesi, programlı aşılarının yaptırılmasından" yetiştiriciler sorumlu olacaktır.

Hayvancılık desteklemeleri konusunda daha ayrıntılı bilgi almak isteyen üreticilerimiz; Giresun merkezde Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğümüze, ilçelerde ise  Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüklerimize başvurabilirler.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
7 bin TL maaşla çoban aranıyorÖnceki Haber

7 bin TL maaşla çoban aranıyor

Bakan Çelik: 'Sütü Alanlar Kahpelik Yapıyorsa Onlarla Uğraşmak Bizim Görevimiz'Sonraki Haber

Bakan Çelik: 'Sütü Alanlar Kahpelik Yapı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar