Şekerbank

Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesinde Son Başvuru Tarihi 28 Şubat 2023

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesinde Son Başvuru Tarihi 28 Şubat 2023

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi 2023 yılı talepleri için Son Başvuru Tarihi 28 Şubat 2023 olarak açıklanırken, üreticilerin Proje dosyaları ile ve şahsen İl Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerektiğinin altı çizildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam: “KKYDP Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Programı; Tarla İçi Damla Sulama Sistemi kurulumu, Tarla İçi Yağmurlama Sulama Sistemi kurulumu, Tarla İçi Mikro Yağmurlama Sistemi kurulumu, Tarla İçi Yüzey Altı Damla Sulama Sistemi kurulumu, Lineer veya Center Pivot Sulama Sistemi kurulumu, Tamburlu Sulama Sistemi kurulumu, Güneş Enerjili Sulama Sistemi kurulumu, Tarımsal Sulama Amaçlı Güneş Enerji Sistemleri ve Akıllı Sulama Sistemleri olmak üzere 9 adet yatırım konusunu kapsar.

Hibe başvuru formunda belirtilen hibeye esas mal alım tutarının referans fiyatlar içinde kalan kısmı, hibe sözleşmesinde hibeye esas mal alım tutarı olarak belirlenir. Referans fiyatları aşan kısmı ise referans fiyat farkı olarak belirlenir ve tamamı yatırımcı tarafından karşılanır. Hibe sözleşmesinde belirlenen hibeye esas mal alım tutarının KDV hariç % 50'sine hibe yoluyla destek verilir. Yine Şartnameye göre; hibeye esas mal alım tutarı 1.000.000 (1 milyon) TL'yi geçemez ve mal alım bedellerinin bu miktarı aşması durumunda, aşan kısım yatırımcı tarafından ayni katkı olarak karşılanır.

KKYDP Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Programı 2023 yılı talepleri için Son Başvuru Tarihi’nin 28 Şubat 2023 olduğunu hatırlatır, arzu eden üreticilerimizin daha kapsamlı bilgi için İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz bünyesindeki Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğü’ne başvurabileceklerini belirtmek isterim.

Proje başvurusu yapacak çiftçilerimiz, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapmasında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi hakkındaki Uygulama Rehberine https://www.tarimorman.gov.tr/Duyuru/1759/Kirsal-Kalkinma-Destekleri-Kapsaminda-Bireysel-Sulama-Sistemlerinin-Desteklenmesi linkinden ulaşılabilir. Üreticilerimize şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Uluslararası Tarım Ve Orman Kariyer Fuarı, 9-10 Mart Tarihleri Arasında Adana'da DüzenlenecekÖnceki Haber

Uluslararası Tarım Ve Orman Kariyer Fuar...

Bakan Kirişci, Üreticilere 40,4 Milyar Lira Destek VerdikSonraki Haber

Bakan Kirişci, Üreticilere 40,4 Milyar L...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar