Şekerbank

Binali Yıldırım'dan Üreticilere Destek Müjdesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Binali Yıldırım'dan Üreticilere Destek Müjdesi

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Reşadiye'ye giden Türkiye'nin 27. ve son Başbakanı, 28. TBMM Başkanı Binali Yıldırım, ilçe girişinde Vali Numan Hatipoğlu, Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Reşadiye Kaymakamı Talat Tabur ve kalabalık topluluk tarafından karşılandı.

Biçerdöverle Buğday Hasadı Yapıldı

Son Başbakan Binali Yıldırım, daha sonra Niksar ilçesi Mahmudiye Köyünde buğday hasadını yerinde inceleyerek, hasat yaptı.

Vali Numan Hatipoğlu, Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan beraberinde biçerdövere binen Binali Yıldırım, tarla sürdü, hasat yaptı.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Binali Yıldırım, mazotta, tohumda, gübrede ve hayvancılık yemde anlamlı desteklerin geleceğini belirterek, "Niksar Mahmudiye köyü bölgesinde buğday hasadı yapılıyor, Elhamdülillah gayet güzel verim yüksek, dönüm başına 800 kiloya kadar çıkıyor. Dolayısıyla yeni hasat döneminin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Tarım Kredi Kooperatifleri kendi bünyesinde değerlendirecek, bildiğiniz gibi kısa süre önce Sayın Cumhurbaşkanımız buğdayda ve arpada referans fiyatlarını açıkladı. Primleri ile birlikte buğday 7,45, arpa 6,200 olarak belirlendi. Tahıl başta olmak üzere gıda ürünleri çok daha önemli hale geldi. Bu bakımdan da Cumhurbaşkanımız kabinesi tarımda verimi daha da artırmak mahsulü daha da fazlalaştırmak için bir dizi tedbirler alıyor ve uygulamaya konuyor. Esas itibari ile önümüzdeki sene bunların uygulaması çok daha farklı şekilde göreceğiz. Özellikle mazotta, tohumda, gübrede ve hayvancılık yemde çok daha anlamlı destekler inşallah gerçekleşecek" dedi.

Buğday hasadının ardından Binali Yıldırım'a, Kaymakam İlhami Doğan tarafından içi ceviz dolu sandık hediye edildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tarımın Geleceğini Gençlerle Güçlendiren ProtokolÖnceki Haber

Tarımın Geleceğini Gençlerle Güçlendiren...

İznik Zeytin Kooperatifi yeni yönetimini seçtiSonraki Haber

İznik Zeytin Kooperatifi yeni yönetimini...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar