Şekerbank

Baklan’da Kadın Kooperatifleri Yörenin Markası Olma Yolunda Hızla İlerliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Baklan’da Kadın Kooperatifleri Yörenin Markası Olma Yolunda Hızla İlerliyor
Denizli’nin hızla yükselen İlçelerinden Baklan’da kadınlar kurdukları iki kooperatifle İlçeye katma değer sağlıyor.
Tofidass

Denizli’nin hızla yükselen İlçelerinden Baklan’da kadınlar kurdukları iki kooperatifle İlçeye katma değer sağlıyor.

Baklan Belediye Başkanı Yusuf GÜLSEVER, İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz ERKAYA, İl Müdür Yardımcısı Saffet ÜGE kooperatifleri ziyaret ederek kooperatif çalışmalarını yerinde incelediler.

Baklanda her türlü girişimciliği desteklediklerini ifade eden Baklan Belediye Başkanı Yusuf GÜLSEVER “Geçen yıllarda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile kadınlara yönelik Amigurumi ve sirke yapım kursları düzenlemiştik. Bu kurslar kadınlarımız üzerinde oldukça pozitif etki bırakmıştı. Üretmek gerçekten insana iyi geliyor. Dolayısıyla birlikte üretip kazanmak isteyen kadın üreticilerimiz bir araya gelerek Bakova Kadın Girişimi Kooperatifi ve Selçuk Bacı Kadın Girişimi Kooperatifi adı altında iki ayrı kooperatif kurarak toplam 17 ortak ile hizmete başladılar. Baklan Belediye Başkanlığı olarak her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz. Belediye olarak Baklan’lı kadınlarımızın üretim becerilerini geliştirilmesi, ekonomik hayata katılımlarının sağlanması ve istihdamın arttırılmasını oldukça önemsiyoruz.

Baklan Bakova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini üretilen ve satışa sunulan ürünleri inceleyen İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz ERKAYA, “Kadınlarımıza iş imkânı sağlanabilmesi için kooperatifleşme çok önemlidir. Bir erkeği eğitirseniz bir adamı, bir kadını eğitirseniz bir kuşağı eğitirsiniz sloganıyla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak kadın üreticilerimizin içinde olduğu her faaliyeti iki kere desteliyoruz diyebilirim. Gerek personel desteği gerekse de altyapı olarak her türlü yardım ve desteği yapacağız.” dedi.

Baklan Belediye binasında faaliyet gösteren kooperatifte Haşhaş ezmesi, susam, tahin, erişte, çorbalık makarna, turşu, sirke, pekmez, nar ekşisi ve daha birçok ürünün üretimi yapılarak daha kapsamlı ve geniş kitlelere hitap edilebilmesi için Atatürk Orman çiftliği (Denizli), Ankara Halk Ekmek Merkezleri, Baklan, Bekilli ve Çal Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma merkezlerinde, Denizli Organize Sanayi Müdürlüğünde ve Baklan Merkezde birçok satış yeri mevcuttur. Ayrıca internet satışı için de hazırlıklar devam etmektedir.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çiftçilere Kapya Biber Fidesi ve Susam Tohumu Dağıtımı YapıldıÖnceki Haber

Çiftçilere Kapya Biber Fidesi ve Susam T...

Altıncı FISHCap çevrimiçi semineri, Türkmenistan'daki balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliği endüstrisine odaklanıyorSonraki Haber

Altıncı FISHCap çevrimiçi semineri, Türk...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar