Şekerbank

Bakan Kirişci, DÜ İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Töreni'ne Katıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Kirişci, DÜ İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Töreni'ne Katıldı
Tofidass

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, bir dizi ziyaret için gittiği Diyarbakır'da ilk önce Valiliği ziyaret ederek, Vali Ali İhsan Su ile görüştü.

Daha sonra merkez Sur ilçesindeki Kurşunlu Camisi'nde cuma namazını kılan Kirişci, Dicle Üniversitesi (DÜ) 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezuniyet Töreni'ne katıldı.

Kirişci, törende yaptığı konuşmada, öğrencilerin arasındaki ilişkilerin bitmediğini, aksine henüz yeni başladığını ifade ederek, beşeri bir varlık olan insanın mutlaka bir çevre ve network içerisinde olması gerektiğini söyledi.

Bu networkun esasını da üniversitedeki sıra ve okul arkadaşlığının oluşturduğunu kaydeden Kirişci, kültürü, medeniyeti, kendine has kimliğinin varlığından her zaman iftihar ettikleri Dicle Üniversitesinden mezun olacakların ve halen eğitimleri devam edenlerin bunu çok iyi değerlendirmesi ve idrakinde olmasını arzu ettiğini dile getirdi.

Bakan Kirişci, şöyle devam etti:

"Buradaki birliğe, beraberliğe sürekli vurgu yapmalarını ve buradaki arkadaşlıklarına kıymet vermelerini isterim. Çünkü üniversitedeki o samimi arkadaşlıklar ve kardeşlikler, bize hayatta atacağımız birtakım adımlar noktasında başlangıç olacak unsurlardır. Rektörümüz, üniversitemizde 1500 civarı uluslararası statüde misafir öğrencilerimizin olduğunu söyledi. Mezun olan kardeşlerimize ve halen eğitimlerini sürdüren kardeşlerimize bu misafir öğrencilerimizle daha sıkı ilişkide olmalarını, kendilerine bundan sonraki yaşamlarında önemli bir yol açıcı, rehberlik hizmeti sağlayıcı bir imkân olduğunu buradan belirtmek isterim."

Her diploma töreninde buruk bir sevinç yaşadığını aktaran Kirişci, 1982'de fakülte ikincisi olarak Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölümünden mezun olduğu halde o günkü şartlar gereği önce çırak, sonra kalfa statüsünde oto tamircisinde çalıştığını anlattı.

"DAHA BAŞARILI OLMALARINI ONLARDAN İSTİRHAM EDİYORUM"

Ustasının tam da o günlerde bir kalfanın eksikliği nedeniyle kendisine ihtiyacın olduğunu söylediğini belirten Kirişci, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ustaya, 'Bizim böyle bir diploma törenimiz var.' diyemedim. Diplomamı ve fakülte 2'ncisi olduğum belgemi daha sonra aldım. Ama pes etmedik. Hayat hep inişleriyle ve çıkışlarıyla uzun bir yol. Bu yolda bugün diploma alıp yeni bir başlangıca imza atacak tüm kardeşlerimize ve evlatlarımıza sonsuz başarılar diliyorum. Ağabeyler ve ablalarının önüne geçmeleri ve daha başarılı olmalarını, daha büyük gayret göstermelerini onlardan istirham ediyorum. Bu kardeşlerimizi yetiştiren, bütün imkânlarını bu evlatları için seferber eden anne ve babalarını yürekten tebrik ediyorum. İyi ki varlar. Bütün bu kardeşlerimizin inşallah sevinci memleketimizin sevinci olacak. Başarıları memleketimizin başarısı olacak. Gençlerimize güveniyoruz. Bizim geleceğimiz gençlerimizdir."

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Trakya Birlik, Ayçiçeği Alım Fiyatı Ton Başına Bin 100 LiraÖnceki Haber

Trakya Birlik, Ayçiçeği Alım Fiyatı Ton...

Tarım Ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'den, Diyarbakır'da Yaş Koza Üreticilerine MüjdeSonraki Haber

Tarım Ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'den,...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar