Şekerbank Esnaf

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden Küçük Üreticiye Yem Desteği

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden Küçük Üreticiye Yem Desteği
Aydın'da Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı yem desteğinin mutluluğu yaşanıyor.

Aydınlı hayvan yetiştiren küçük ölçekli aile işletmeleri yeni yıla mutlu girdi. Dövize paralel olarak artan yem fiyatlarından dolayı zor durumda kalan küçük ölçekli aile işletmelerinin imdadına Aydin Büyükşehir Belediyesi yetişti. Büyükşehir Belediyesi'nin bir iştiraki olan, Aydınlı üreticileri ekonomik ve kaliteli yemle buluşturan Ege Yem aracılığıyla yüzlerce üreticiye binlerce çuval besi ve süt yemi hibe ediliyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu her zaman Aydınlı üreticilerin yanında olacaklarını söylerken üreticiler de yem fiyatlarının çok artmasından dolayı zorlandıklarını ifade edip Başkan Çerçioğlu’na destekleri için teşekkür etti.

Aydın’da Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı yem desteğinin mutluluğu yaşanıyor. Aydın’da 5 bas ve daha az büyükbaş hayvani olan üreticilere hayvan başına 1 çuval besi veya süt yemi hibe edilmeye başlandı. Pilot projede dağıtımlar Yenipazar ilçesinde baslarken önümüzdeki günlerde de Sultanhisar ve Koçarlı ilçelerinde dağıtım yapılacak. Toplamda 737 aile işletmesinde 3 bin 50 hayvan için destekleme yapılacak.

Yenipazar Belediye Başkanı Erden: Çiftçilerimiz çok mutlu

Yenipazarlı üreticiler adına Başkan Çerçioğlu’na teşekkür eden Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, "Türkiye'nin üretime ve üreticiye destek vermesi gereken bir süreçten geçiyoruz. Türkiye'nin üretime ihtiyacı var ve bir üretim devrimi yaşanmalı. Buradaki insanlarımızın büyük çoğunluğu hayatlarını toprağını isleyerek ve hayvan yetiştirerek kazanıyor. Dolayısıyla üretime ve üreticiye vereceğimiz destek çok önemli. Bu dönemde belediyeler çiftçi belediyesi gibi çalışmalı. Buradaki çiftçilerimiz çok mutlu" ifadelerini kullandı.

Yenipazar Belediye Başkan Yardımcısı Ercan: Böyle bir desteği şimdiye kadar kimse yapmadı

Yenipazar Belediye Başkan Yardımcısı Malik Ercan ise küçük çiftçinin durumunun gittikçe kötüleşmekte olduğunu söyleyip "Aydın Büyükşehir Belediyesi çiftçilerimizi aklında tuttuğunu her fırsatta gösteriyor. Bir çuval yemin çuvalı yaklaşık 125 lira oldu. Vatandaşımız yem alamıyor. Bu dasitim onlara destek oldu. Vatandaşlarımız çok mutlu. Böyle bir desteği şimdiye kadar hiç kimse yapmadı" seklinde konuştu.

'Küçük çiftçiyim, hayatımda ilk defa destek gördüm'

Gülhan Karaali "Hayat Sartları bizleri çok zorluyor. Yem pahalı, bu destek çok iyi oldu" derken desteklemeden yararlanan ve iki besi hayvani olan Sabahattin Özmen ise "Allah bin kere razı olsun. Hayatımda ilk defa bir destekleme görüyorum. Ekonomik olarak çok zorlanıyoruz. Mazotumuz çok pahalı, gübrenin torbası 125 lira oldu, yem pahalı; isin içinden çıkamıyoruz. Bu yem dağıtımı bizi çok mutlu etti" dedi.

'Bu destek pandemi sürecinde çok iyi oldu'

Desteklemeden yararlanan Sabri Saraçoğlu "Büyükşehir çiftçiye katkı yapıyor. Katkı katkıdır; yem pahalı, sıkıntı yemde. Eğer biraz daha destek görsek daha fazla üreteceğiz" seklinde konuştu. Üç ineği olan ve hayvanlarından aldıkları sütle aile ekonomilerine destek sağlayan Fahrettin Keles ise "Yaklaşık iki ay önce muhtarımız bildirim yapmıştı. Sevindik, mutlu olduk. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na bir teşekkür borçluyuz. Pandemi sürecinde çiftçinin yanında olmaları, bize destek vermeleri bizim daha çok üretmemizi sağlıyor" dedi.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tuzla’da Balık Tezgâhlarına Hamsi Boyu DenetimiÖnceki Haber

Tuzla’da Balık Tezgâhlarına Hamsi Boyu D...

Yeni dünya, Türk zeytinyağının en büyük alıcısı olduSonraki Haber

Yeni dünya, Türk zeytinyağının en büyük...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar