Şekerbank

7 Bölgeye Uygun 13 Zirai Ve Hayvansal İlaçla Başarıyı Yakaladık

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
7 Bölgeye Uygun 13 Zirai Ve Hayvansal İlaçla Başarıyı Yakaladık
Tofidass

OYAK Grubu şirketlerinden Hektaş, her bölgenin ihtiyacı için ayrı ürün geliştirerek hem finansal başarısını artırdı, hem de tarım ve hayvancılık alanlarında verimlilik sağladı. Yılın ilk yarısında 13 yeni ürünle satış gelirlerini artıran Hektaş, cirosunu yüzde 28 yükselterek 169,4 milyon liraya çıkardı. Hektaş Genel Müdürü Levent Ortakçıer, “Bilanço büyüklüğümüz 283 milyon lirayı buldu. Geçen altı aya göre net karımızda da yüzde 28,2’lik bir artış yakaladık. Finansal başarı bir yana, ülkemiz tarımına katma değer sağlamaktan dolayı gururluyuz” dedi.

2017 yılının ilk altı aylık bilançosunu açıklayan OYAK Grubu şirketlerinden Hektaş, yılın ilk yarısını hedefleri doğrultusunda tamamladı. Satış gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28 artırarak 169,4 milyon liraya çıkaran Hektaş’ın net kârı yüzde 28 yükselerek 43 milyon liraya ulaştı. Hektaş’ın kâr artışında, Ar-Ge yatırımları sonucu geliştirdiği ve bu yıl ilk kez piyasaya sunduğu 13 zirai ve hayvansal ilaç büyük rol oynadı.

Finansal sonuçları değerlendiren Hektaş Genel Müdürü Levent Ortakçıer, “Milli bir ekonomik değer vizyonuyla yaptığımız yatırımların karşılığını alıyoruz. İlk altı aydaki yatırımlarımızı öngördüğümüz şekilde gerçekleştirdik. Bilanço büyüklüğümüz 283 milyon lirayı buldu. Geçen 6 aya göre net karımız da yüzde 28,2 oranında arttı. Yıl sonuna kadar da yatırımlarımız planladığımız şekilde devam edecek. Özellikle Ar-Ge alanında yaptığımız çalışmaların karşılığını almaya başladık. Çiftçilere ve veteriner hekimlere sunduğumuz yeni ürünler kurumsal olarak bize finansal başarı getirirken, ülkemizin tarım ve hayvancılık alanlarına da verimlilik olarak yansıyor. Ülkemiz tarımına katma değer sağlamaktan dolayı gururluyuz” dedi. Türkiye’nin yedi bölgesine özel çözüm sunduklarını belirten Ortakçıer, her bölgenin ihtiyacı için ayrı ürün geliştirdiklerini, Ar-Ge çalışmalarının bundan sonra da şirketin odağında olmaya devam edeceğini söyledi.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 76 bin metrekarelik modern üretim tesisine, yılsonuna kadar bitirmeyi planladığı Ar-Ge merkezini de katmayı hedeflediklerini belirten Ortakçıer, “Hektaş olarak tarım ve hayvan sağlığı konusundaki iddiamızı büyüterek sürdürmeye kararlıyız. Ar-Ge yatırımlarının sonuçlarını önümüzdeki dönemde görmeyi hedefliyoruz. Tohum ve gübre başta olmak üzere ilişkide olduğumuz tüm pazarlarda Hektaş’ın adını göreceksiniz” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türkiye’de Bal Güvenilir ve Profesyonel Ellerde…Önceki Haber

Türkiye’de Bal Güvenilir ve Profesyonel...

Fındık Külleme Hastalığı İle İlgili Tarla Okulu Eğitimi GerçekleştirildiSonraki Haber

Fındık Külleme Hastalığı İle İlgili Tarl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar