Şekerbank

Veteriner Hekimlerden Büyükbaş Hayvan Yetiştiricilerine Seminer

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Veteriner Hekimlerden Büyükbaş Hayvan Yetiştiricilerine Seminer
Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Ardahan Hanak’ta büyükbaş hayvan yetiştiricilerine seminer düzenledi.

Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası, Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hanak İlçe Müdürlüğü ve Veteriner Hekimlik ve Halk Sağlığı Derneği (VEHADER) işbirliğiyle Ardahan İli Hanak İlçesinde büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yönelik sertifikalı online seminer düzenlendi.

Seminerin modeasyonunu Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi akademisyenlerinden Doç. Dr. Ulaş Acaröz ile Hanak İlçe Tarım Orman Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Akın Saraçoğlu yaparken yetiştiricilere Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Prof. Dr. Yavuz Öztürkler "Ardahan Bölgesinde suni tohumlama faaliyetlerinin durumu ve yaygınlaştırılmasının önemi" konusunu, Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesinden Prof. Dr. Mitat Şahin şarbon hastalığı konularında değerli bilgiler verdi.

Seminere destek veren Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ödül, Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Katok katıldı. Seminer sonrası konuşan Başkan Ödül "Ülkemizin en önemli büyükbaş hayvan yetiştiriciliği bölgelerinden biri Ardahan ilimizin Hanak ilçesinde yetiştiricilerimize birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bölge büyükbaş hayvan yetiştiricilerimizin büyükbaş hayvancılıkta verimliliği arttıracak ıslah çalışmalarından suni tohumlama uygulamalarının yaygınlaştırılmasının önemi ile zoonoz karakterli ve bölgemizde yaygın olarak görülen şarbon hastalığı konusunda hayati bilgiler aldığı bu seminere katkı verme fırsatı bulduğumuz ve Odamızın bu konulardaki görüş ve önerilerini aktarabildiğimiz için çok mutluyuz. Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesinin akademik bilgi birikimini bölgemiz yetiştiricileri ile bir araya getirmeye yönelik bu gibi seminerlere katkı vermeye devam edeceğiz. Bu seminere destek veren tüm kişi ve kurumlara teşekkür ederim." diye sözlerini noktaladı.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Pakdemirli: Herkesin sağlıklı gıdaya erişimi için çalışıyoruzÖnceki Haber

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Pakdemirli: He...

Dr. Pakdemirli: AB pazarında daha fazla coğrafi işaretli ürünümüzü görmek istiyoruzSonraki Haber

Dr. Pakdemirli: AB pazarında daha fazla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar