Şekerbank
Tofidas1

Uzman Ellerimizin İlk Buzağıları Hayırlı Olsun

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Uzman Ellerimizin İlk Buzağıları Hayırlı Olsun
Tofidas3

Tarım ve Orman Bakanlığının eğitim almış gençlerimizi üretime kazandırmanın yanında yatırım yapabilecekleri bir iş sahası açmak adına başlatmış olduğu Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi meyvelerini veriyor. Proje kapsamında Bolu ilinde Büyükbaş yetiştiriciliği yapan üreticilerimiz ilk buzağılarını almanın mutluluğunu yaşıyor.  

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat;

“Bakanlığımızın başlatmış olduğu proje ile üretimin bir parçası olmak isteyen eğitimli gençlerimiz kırsalda kalkınmanın önemli birer rol modeli olma yolunda ilerliyor. 100 bin lira ile başlayan yolculuklarında ülkemizin üretim lokomotifinin önemli birer parçası olan gençlerimiz bu sayede bakanlığımızın üretimde sürdürülebilirliğinin temini amacıyla verilen diğer desteklerden de faydalanarak yollarında daha güçlü ilerleme şansı bulabilmektedir.

Kırsal Kalkınmada Uzman eller projesi kapsamında Seben ve Göynük ilçemizden Sedef Tutgun ve Sezer Halavurt Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği-Süt Sığırcılığı projesine başvuru yapmışlar ve 100.000 TL değerinde gebe hayvan alımı yaparak İlimiz ve ülkemiz kalkınmasının uzman elleri olmuşlardır. İlk buzağılarını alan uzman ellerimizin mutluluğunu paylaşıyoruz. Uzman ellerimizin üretim süreçlerinin sağlıklı, bereketli ve hayırlı olmasını diliyor, üreten Bolu’muzun üreten üreticileri arasına hoş geldiniz diyorum” dedi.  

Bolu İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürümüz ve İl Proje Yürütme Birimi personeli ziyaret gerçekleştirilmiş olup;  projelerin kontrolleri yerinde yapılmıştır. Şube Müdürü Hasan ŞEN hayırlı olsun dileklerini iletirken, proje kapsamında faaliyet gösteren uzman ellerin almış oldukları hayvanlarını uygun bakım ve besleme koşullarında sağlıklı bir şekilde büyüterek hayvan sayılarını arttırmaları ve sürdürülebilir bir üretim yaparak hem milli ekonomiye hem de bireysel gelirlerine katkı sağlayacaklarını dile getirdi. Ayrıca projenin izleme süresi içerisinde dikkat edilmesi gereken hususlar, hayvan sağlığı ve refahı konularında da kısa bilgiler aktardı.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Saf su değil sağlıklı su tüketilmeliÖnceki Haber

Saf su değil sağlıklı su tüketilmeli

Vali Ali İhsan Su, “Domates Hasadı Tarla Günü” etkinliğine katıldıSonraki Haber

Vali Ali İhsan Su, “Domates Hasadı Tarla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar