Şekerbank

Terme’de Şehit Yakını ve Gazilere Vefa Projesi Kapsamında Gübre Dağıtıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Terme’de Şehit Yakını ve Gazilere Vefa Projesi Kapsamında Gübre Dağıtıldı

Terme İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Terme Tarım Kredi Kooperatifi işbirliği ile hayata geçirilen ‘Şehit ve Gazi Yakınlarına Vefa Projesi’ kapsamında Terme İlçesinde Gübre Dağıtım Töreni gerçekleştirildi. Proje kapsamında İlçede bulunan ve fındık bahçesi olan şehit yakını ve gazilerimizin bahçelerinde bakım işlemlerinin yapılmasına ek olarak özel sektörden gelen gübre ve ilaç destekleri de yine bu üreticilere ulaştırılı.

Gübre Teslim Töreni’ne Terme Kaymakamı Metin Maytalman, Aday Kaymakam İbrahim Cesur, Terme Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Çakır, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Terme Cumhuriyet Başsavcısı Seçkin Şahan, Terme Askerlik Şube Başkanı Şahin Yıldız, Terme Jandarma Komutanı Üsteğmen Eren Dede, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Rahman Köse, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, gazi ve şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşma yapan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, “Öyle bir ecdadımız var ki sadece ülkemizde değil, Dünya üzerindeki 34 ülkede şehidimizin kanlarının bulunduğu necib bir milletiz. Vatan için canlarını vermiş şehitlerimize ve gazi olarak yaşamını sürdüren gazilerimize minnettarız. Geçtiğimiz yıl 5 kişiyle devam eden Vefa Projemiz, bu yıl 11 kişiyle devam ediyor. 5 bin kilogram 3-15 kompoze gübre, bin 250 kilogram potasyum nitrat ve 800 lt UAN32 sıvı azotlu gübre olmak üzere, toplam 7 bin 50 kilogram gübre ile destek veriliyor. Önemli olan burada miktar değil, vefayı gösterebilmektir. Bu projemizi de Samsun’un tamamına yaymayı planlıyoruz. Projeye katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların akabinde, Kaymakam Metin Maytalman tarafından İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal’a plaket ve proje hediyeleri takdim edilmesinden sonra şehit yakını ve gazilere gübre dağıtımı yapıldı.

Proje 2 yıllık olup, projeye ilk yıl Terme Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ve Terme Tarım Kredi Kooperatifi’ne ek olarak; Terme Sefa Tarım, Agrobien, Canik Asbor Gübre, Syngenta, Bayer Türkiye, Toç-Bir-Sen Samsun Şubesi destek verdi. Bu dağıtım ile beraber toplamda 11 üreticiye 250 dekar alanda gübre atabilecek.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Somalı Arıcılardan Başkan Ergün’e TeşekkürÖnceki Haber

Somalı Arıcılardan Başkan Ergün’e Teşekk...

Zeytin alım tavan fiyat 110 TL, taban fiyat 47 TLSonraki Haber

Zeytin alım tavan fiyat 110 TL, taban fi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar