Şekerbank

Star Agritech International, Avrupa’nın en büyük Tütün Fabrikası İnşaatına başladığını duyurdu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Star Agritech International, Avrupa’nın en büyük Tütün Fabrikası İnşaatına başladığını duyurdu
Tofidass

Önde gelen birinci sınıf tütün tarım ürünleri ve hizmetleri sağlayıcısı Star Agritech International, Muş OSB tesisinde tütün işleme fabrika inşaatına başladı. Son teknoloji üretim hattı sayesinde iş ortaklarına kaliteli tütün işleme hizmetini garanti ediyor. Projenin Eylül 2023 içerisinde tamamlanarak tesisin hizmete başlaması hedefleniyor. Proje yatırım miktarı 12 milyon dolar olması öngörülmektedir.

CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Dr. Iqbal Lambat, "Tesisimizde amacımız yenilikçi son teknolojiyi kullanıp iş ortaklarımıza en yüksek kalite ve standartta tütün işleme hizmetini verebilmektir.’’

Bu yeni tütün işleme tesisinde; hızlı ve verimli bir şekilde tütün yapraklarını işlemek için çeşitli konveyörler, öğütücüler, ayırıcılar ve son teknoloji kurutma odaları dahil olmak üzere gelişmiş ekipmanlar kullanılacak. Fabrika tamamlandığında; Star Agritech International'ın üretim kapasitesini artırarak iş ortaklarının ihtiyaçlarınıkarşılayıp saatte 10 ton tütün işleme kapasitesi sunacak.

Star Agritech International yeni üretim hattı ile ülke için ekonomik anlamda katkı sağlarken Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri için yeni istihdam olanakları yaratacak. Star Agritech International (SAI), projesinde çevreye duyarlı bir yaklaşım benimsiyor. Star Agritech International'ın yeni fabrikası oldukça çevre dostu. Fabrika enerji tüketimi ve atık üretimini azaltarak, ekolojik performansını iyileştirerek sürdürebilir geri dönüşüm sistemini uygulayacaktır.

SAI CCO'su Mustafa Tütüncü, "Tütün işleme fabrikamız, iş ortaklarımıza üstün kalitede tütün işleme hizmetleri sunacak Star Agritech International’ın önemli bir yatırımıdır". "Bu yeni projeye imza atmaktan mutluluk duyarken bölgeye yeni iş fırsatları yaratarak yerel halkın ekonomik kalkınmasını destekleyecektir" dedi.
İlgili inşaatın Eylül 2023'de bitmesi beklenirken, Star Agritech International kısa bir süre sonrasına yeni proje yatırımını duyurmayı planlıyor.

Star Agritech International Hakkında:

Star Agritech International, yüksek kaliteli tarımsal ürün ve hizmetlerin lider sağlayıcısıdır. 15 yılı aşkın deneyimi ve uzmanlığı ile müşterilerine yenilikçi ve sürdürülebilir yöntemlerle birinci sınıf tütün ürünleri sunmaktadır.

Star Agritech International veya yeni tütün işleme projesi hakkında daha fazla bilgi için lütfen SAI Proje Müdürü Hüseyin Aydemir ile iletişime geçebilirsiniz. ‘‘[email protected]''.

Bu basın bülteninin amacı, inşaatta kullanılan yüksek kaliteli ekipmanı, yenilikçi teknolojiyi ve çevresel uygulamalarını kamuoyuna duyurmaktır.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Un, yem, tahıl işleme makineleri ve teknoloji üreticileri Güneydoğu Asya pazarına odaklandıÖnceki Haber

Un, yem, tahıl işleme makineleri ve tekn...

Deprem bölgesindeki sertifikalı tohum destekleri yüzde 100 artırıldıSonraki Haber

Deprem bölgesindeki sertifikalı tohum de...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar