Şekerbank

Kadın Çiftçilere Kuşkonmaz Ve Mantar Yetiştiriciliği Anlatıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kadın Çiftçilere Kuşkonmaz Ve Mantar Yetiştiriciliği Anlatıldı
Tofidass

Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde, Eceabat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor" projesi kapsamında “Çok yönlü bitki: Kuşkonmaz" projesi tanıtım toplantısında üreticilere, kuşkonmaz ve mantar yetiştiriciliği ile Tarımsal Üretimde Kooperatiflerin önemi konularında eğitim verildi.

Eğitimde bir konuşma yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan: “ Tarım ve Orman Bakanlığı'nın projeler aracılığıyla kadınları desteklediğini ve bu desteğin süreceğini vurguladı. Kadınların kooperatif aracılığıyla daha da güçleneceğini belirten Türkarslan, tüm kadınları birlikte hareket etmeye davet etti."

Toplantıda Yalova Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü'nden Ziraat Yüksek Mühendisi Mehmet Şimşek kuşkonmaz yetiştiriciliği, Ziraat Mühendisi Burak Baybaş ise mantar yetiştiriciliği konusunda sunum yaptı. Ayrıntılı bilgi verdi. Proje kapsamında kuşkonmaz bahçesi tesis edilecek kadın üreticilerin talepleri alındı. Soruları cevaplandırıldı.

Toplantıda ayrıca Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa Nazlım kooperatifleşmenin önemi hakkında bilgi verdi.

S.S. Eceabat Merkez Kadın Emeği Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Eceabat Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri de ürettikleri ürünleri sergilediler.

Toplantıya katılan kadın çiftçiler, kuşkonmaz yetiştiriciliği hakkında bilgi edinmekten ve diğer kadınlarla bir araya gelmekten memnuniyetlerini dile getirdiler.

Toplantıya; Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, Eceabat İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yücel Tokgöz, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa Nazlım, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü H.İbrahim Büyükgaga, Eceabat Ziraat Odası Başkanı Bülent Topuz, S.S. Eceabat Merkez Kadın Emeği Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Berrak Özdemir, Yalova Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü'nden Ziraat Yüksek Mühendisi Mehmet Şimşek, Ziraat Mühendisi Burak Baybaş, teknik personel ve kadın çiftçiler katıldı.

Kaynak:Tarım Pusulası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ağrı'da gıda güvenliği eğitimiÖnceki Haber

Ağrı'da gıda güvenliği eğitimi

Edirne'de seralar yenileniyorSonraki Haber

Edirne'de seralar yenileniyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar