Şekerbank

Düzce'li Kadın Girişimciler Kastamonu’da Ödül Aldılar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Düzce'li Kadın Girişimciler Kastamonu’da Ödül Aldılar
Tofidass

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı desteği ile  kırsalda kadın girişimciliğinin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkânlarının geliştirilmesi, uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi ile kırsalda kadın girişimciliğinin arttırılmasını amaçlayan “Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi" kapsamında yürütülen  "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programının Bölgesel Proje Pazarı ve Sertifika Töreni" Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu İllerinin katılımı ile Koordinatör İl olan Kastamonu’da  düzenlendi.

Mimar Vedat Tek Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen, çiftçilerin hazırladığı projelerin özel sektörler, STK’lar, KOSGEB ve Kalkınma Ajansları gibi kurumlar tarafından destek bulmasını amaçlayan törene, Kastamonu Valisi Yaşar KARADENİZ, Kastamonu Milletvekili Metin ÇELİK, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin BABAŞ, İlçe Belediye Başkanları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yayın ve Tanıtım Hizmetleri Daire Başkanı Sürur KIR, Bakanlık Temsilcisi Gamze YUTRSEVEN, Karabük ve Bartın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürleri, Kastamonu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman YAMAN, Özel Sektör ve STK temsilcileri, Bölge illerden dereceye giren kadın girişimciler ile Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Necdet ÇİÇEK, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Burcu ŞENER, teknik personeller ile eğitim alarak özgün ve farklı projeler hazırlayarak il içerisinde dereceye giren ilk on proje sahibi kadın girişimci katılım sağladı.

Protokol konuşmalarının ardından Bölge İllerde dereceye giren kadın girişimcilere sertifikaları ile ilk üç proje sahibi kadın girişimcilere teşvik ödülleri taktim edildi. Tören, Proje Pazarının açılışının yapılması ve stantların gezilmesi ile sona erdi.

Düzce İl Birincisi “Propolisli Ahududu Şurubu (Düzce Şurubu) projesi ile Zeynep GENÇ, İkinci ”Sultanların Sofasından Günümüze Kamış Pekmezi” Projesi ile Esma AKPINAR, üçüncü “Kadın Eli İle Şekillenen Hurma” projesi ile Hatice GÜREL ödüllerini Kastamonu Milletvekili Metin ÇELİK’in elinden aldılar.

Düzce'li kadın girişimcilerin dereceye giren projeleri Türkiye finalinde yarışmak üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına gönderilecek. Türkiye finali sonuçları ve ödülleri; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan "Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreni" nde açıklanacak.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
7 bin 531 çiftçi icralık olduÖnceki Haber

7 bin 531 çiftçi icralık oldu

Domatesin Ardından Biberi de Virüs VurduSonraki Haber

Domatesin Ardından Biberi de Virüs Vurdu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar