Zir. Y. Müh. Gazi Kutlu

Zir. Y. Müh. Gazi Kutlu

Telefon Hakkımı Kullanmak İstiyorum

28.12.2015

Takip Edin

Bildiğiniz gibi yeni bir hükümet kuruldu ve yeni Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk Çelik Oldu.

Kendisine bu yeni görevinde başarılar diliyorum. Ülke tarımına büyük hizmetler sunmasını ve tarımın sorunlarına hızlı bir çözüm olmasını her sade vatandaş dileği olarak bende bekliyorum. Ancak benim değinmek istediğim konu birçok meslek grubunun sorununa ilk olarak el atmasıdır.

Nedir bu sorun. Elbette uzun yıllardır süregelen işsizlik konusu noktasında çözüm olmasıdır. Birçok meslek grubunda elbet işsizlik olabilir. Her zaman da olacaktır. Ancak hiçbiri bizim tarım sektörü kadar değildir. Bugün mezun olmuş ve olacak Ziraat Mühendisi, Veteriner Hekim, Gıda Mühendisi, Tekniker ve Teknisyen meslektaşlarımızın işsizlik sorununa el atmasıdır.

Meslektaşlarımız sorunlarını sosyal ağlarda ve hatta eyleme dökme noktasına dökecek kadar büyük bir sıkıntı içindedir. Bu yüzden devletten iş beklemektedir. Neden Özel Sektör ün çalışma şartlarının ağır olması değil. Özel Sektör bir daralma içinde ve bu nedenle maaşlar yeterli değil. Birçok meslektaşımız asgari ücretle ve uzun çalışma saatleri içerisinde mesleğini ifa etmeye çalışıyor. Birde bunun yanında mesleğini ifade edemeyen birçok işsiz meslektaşımız var.

Daha önceki bakanımız Sayın Mehmet Mehdi Eker TARGEL projesi ile 10.000 meslektaşımızı bakanlığa kazandırdı. Sizden beklenilen büyük bir kadro alımıdır. Uzun süredir bakanlık personel alımı yapmamaktadır. Size verdiğim örnekle ilgili olarak kulağınıza birçok şikayet geliyordur. Ancak burda çalışan meslektaşlarımız büyük bir özveri ile çalışmaktadır. İstekleri aynı meslek grubunda çalışan meslektaşların kazandığı haklarından fazlası değildir.

Siz daha önce T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini yaptınız. Bu konu da duyarlı olacağınıza inanıyorum.

Sayın Bakanım göreve başlar başlamaz sizin bakanlıkta yeni uygulamalarımınızı sektör hissetmeye başladı. Telefonla insanların size ulaşmasını sağlayarak çözüm olma noktasında birebir destek vermeye çalıştınız. İlk olarak çeltik üreticileri ile başlayan bu uygulamayı işsiz olan birçok meslektaşlarım adına sizden talep ediyoruz. 

Telefonla meslektaşlarımızla görüştüğünüzde size rapor olarak sunulan sorunun gerçekten farklı olacağını göreceksiniz. Yeni görevinizde başarılar dileyerek bu sese kulak vereceğinize meslektaşlarım adına bekliyorum.

 

Makale Yorumları

    Makaleye Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.