Şekerbank

Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Sıcaklık -16'yı gördü

Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Sıcaklık -16'yı gördü

Meteoroloji'den gelen son dakika değerlendirmelerine göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Amasya, Tokat, Çorum, Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Afyonkarahisar, Sivas, Tunceli, Bingöl, Çankırı, Çorum ve Isparta'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar, Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Tunceli ve Bingöl'de kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya, Mersin, Adana'da kuvvetli, yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2), Antalya'nın doğusu ve Adana çevrelerinde yer yer şiddetli (75-100 Kg/m2) olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının İç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor. Öte yandan Kars’ta hava sıcaklığı eksi 16 derece olarak ölçüldü.

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden, doğu kesimlerde güneydoğudan hafif, arasıra orta kuvvette, Güney Ege ile Akdeniz'de kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Tunceli ve Bingöl'de kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, hortum riski) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Adana’daki Çok Kuvvetli ve Yer Yer Şiddetli (51-100 Kg/m2) Sağanak Yağışlara Dikkat!

 

Adana’da beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren il genelinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, dolu ve kıyıda hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Mersin’deki Kuvvetli ve Yer Yer Çok Kuvvetli (21-75 Kg/m2) Sağanak ve Gök Gürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!

 

Mersin’de beklenen kuvvetli (21-50 Kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu gece saatlerinden itibaren batı kesimlerinde (Anamur, Gülnar, Aydıncık ve Bozyazı), yarın (Salı) öğle saatlerinden itibaren ise Mersin il merkezi ile doğusunda (Tarsus ve Çamlıyayla) yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, dolu ve hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Antalya’nın Doğusundaki Şiddetli (75-100 Kg/m2), Batısındaki Çok Kuvvetli (51-75 kg/m2) Sağanak Yağışlara Dikkat!

Antalya’da bugün (Pazartesi) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Merkez ve batı ilçelerinde gece saatlerine kadar çok kuvvetli (51-75 kg/m2), doğu ilçelerinde (Serik, Manavgat, İbradı, Akseki, Gündoğmuş, Alanya ve Gazipaşa) ise yarın (Salı) akşam saatlerine kadar şiddetli (75-100 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, dolu ve hortum riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YOĞUN KAR UYARISI: Tunceli ve Bingöl'de görülecek kuvvetli yağışların yükseklerinde yoğun kar şeklinde görüşmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden sonra doğusunun aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDIRNE °C, 8°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

ISTANBUL °C, 14°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden sonra doğu kesimleri sağanak yağışlı

KIRKLARELI °C, 18°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

KOCAELI °C, 17°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerinin yağmur yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Afyonkarahisar'ın yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bugün (Salı) öğle saatlerine kadar bölgenin güneyinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR °C, 11°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENIZLI °C, 15°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

IZMIR °C, 14°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANISA °C, 20°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya, Mersin ve Adana'da kuvvetli, yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2), Antalya'nın doğusu ve Adana çevrelerinde yer yer şiddetli (75-100 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 16°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün(Salı) çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 Kg/m2) olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Genellikle kuvvetli, doğu kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 Kg/m2) olması bekleniyor.

HATAY °C, 22°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MERSIN °C, 17°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Genellikle kuvvetli bugün (salı) batı ve doğu kesimlerde yer yer çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.. Yağışların ; Bölgenin kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA °C, 11°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

CANKIRI °C, 14°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ESKISEHIR °C, 11°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KONYA °C, 12°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Sinop dışında bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 11°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 18°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 7°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) Çorum, Amasya ve Tokat ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Trabzon, Giresun, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA °C, 16°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinde sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 18°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

TOKAT °C, 10°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

TRABZON °C, 17°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden sonra Malatya, Elazığ ve Tunceli çevreleri ile zamanla batısının yağmur ve sağanak yağışlı, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Tunceli ve Bingöl çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli, yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ERZURUM °C, 5°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

KARS °C, 10°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

MALATYA °C, 9°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Salı) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

VAN °C, 5°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı zamanla kuzey ve batısı çok bulutlu, bugün (Salı) akşam saatlerinden itibaren batısı ile yarın (Çarşamba) bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR °C, 12°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

GAZIANTEP °C, 13°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Salı) akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

SANLIURFA °C, 17°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

SIIRT °C, 19°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Akşam saatlerinde Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, sabah saatlerinde doğusu güneybatıdan 2 ila 4(10-30 km/sa), sabah saatlerinde batısı güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5(20-40 km/sa), doğusu 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde doğusu güneybatıdan 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de batı ve kuzeybatıdan, kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa); güneyi güneybatıdan akşam saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Akdeniz: Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), doğusu 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, doğusu güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zaman zaman 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam saatlerinde batısı 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Van Gölü: Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, doğusu güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Kaynak: Tarım Pusulası


hava durumu kar yağışı sağanak yağmur istanbul son dakika son dakika haberleri haberler meteoroloji hava durumu istanbul hava durumu

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?