Karadağ: ‘Muş’un Tarımsal Potansiyelini Harekete Geçirecek Atılımlara Özel Sektörün Yoğun İlgisi Var.’

Karadağ: ‘Muş’un Tarımsal Potansiyelini Harekete Geçirecek Atılımlara Özel Sektörün Yoğun İlgisi Var.’

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğüne bağlı Ankara Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkezi Müdürlüğü’ndeki “Çayır Mera ve Yem Bitkileri-Yeşil Alan Çim Bitkileri Tescil Komitesi” toplantısına başkanlık etti.

“Bitki Çeşitlerinin Kayıt Altına Alınması” Yönetmeliği gereği düzenlenen “Çayır Mera ve Yem Bitkileri-Yeşil Alan Çim Bitkileri Tescil Komitesi” toplantısı, Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkezi Müdürlüğü’nde yapıldı. Toplantıya; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı Bitkisel Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkezi Müdürlüğü, Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Bitki Islahçıları Alt Birliği, Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği, Yem Sanayicileri Birliği ve Peyzaj Mimarları Odası’ndan üyeler katıldı.

Prof. Dr. Yaşar Karadağ, toplantının son derece verimli geçtiğini belirterek, “Tescil ve üretim izni alınan tüm bitki çeşitlerinin ülkemiz tarımına ve üreticilerimize hayırlar ve bereketler getirmesini diliyoruz.” dedi. Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın Muş’ta tohum üretimi için yaptığı davete tohumculuk sektörünün önde gelen 15 firmasının olumlu dönüşlerde bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Karadağ, “Firmaların olumlu dönüşleri de gösteriyor ki Muş’un tarımsal potansiyelini harekete geçirecek atılımlara özel sektörün yoğun ilgisi var. Üniversitemizin, Muş’taki ve bölgemizdeki tarımsal faaliyetlerin ileri taşınması adına yürüteceği faaliyetleri aşama aşama uygulamaya koyacağız ve kamuoyu ile paylaşacağız.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Tarım Pusulası


Muş Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Muş Alparslan Üniversitesi Prof. Dr. Yaşar Karadağ Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Haller olmazsa ürünler nasıl pazarlanacak?
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?