Büyük Menderes Havzası'nda Sürdürülebilir Tarım Toplantısı Yapıldı

Büyük Menderes Havzası'nda Sürdürülebilir Tarım Toplantısı Yapıldı

Denizli'de Tarım Sektörü paydaşlarına yönelik “Büyük Menderes Havzası'nda Sürdürülebilir Tarım” konulu toplantı düzenlendi.

Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Ege Üniversitesi ve Doğayı Koruma Vakfı(WWF) tarafından ortaklaşa hazırlanan "Büyük Menderes Havzası'nda Sürdürülebilir Tarım" konulu iki günlük toplantıya İl Müdür Vekili Mehmet Atmacaoğlu, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof.Dr. İbrahim Duman, Dr. Burçak İşçi ve Dr. Nihal Acarsoy Bilgin, Doğayı Koruma Vakfı(WWF) temsilcileri, STK temsilcileri, teknik personeller ve önder meyve ve bağ üreticileri katıldı.

Toplantının birinci Prof.Dr. İbrahim Duman, Prof.Dr. Hakan Geren, Dr. Burçak İşçi, Dr. Nihal Acarsoy Bilgin, Dr. Ülfet Erdal tarafından Havzanın su kaynaklarının korunması, durumu, sürdürülebilir kullanımı ve tarım sektörüne yönelik riskleri, Sürdürülebilir Tarım konusunda farkındalık yaratma ve kapasite geliştirme çalışmaları, Sürdürülebilir Tarımda uygulamaya geçiş potansiyeli, Ürün hastalık ve zararlılarına karşı kullanılan modern mücadele yöntemleri, Doğru gübreleme, aşırı gübre kullanımının doğaya, çevreye ve su kaynaklarına yönelik olumsuz etkileri konularında bilgiler verildi.

Toplantının ikinci gününde pamuk ve mısır üreticilerine yönelik bilgiler verildi. Son bölümünde ise soru-cevap bölümü ve yapılan değerlendirmelerle toplantı sona erdi.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Denizli Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Mehmet Atmacaoğlu Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Prof.Dr. İbrahim Duman Dr. Burçak İşçi Dr. Nihal Acarsoy Bilgin Doğayı Koruma Vakfı

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Milli Birlik Projesi
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?