Sekerbank Ciftci

Ulusal Çay Konseyi Yaş Çay Alım Fiyatından Memnun

Ulusal Çay Konseyi Yaş Çay Alım Fiyatından Memnun

Ulusal Çay Konseyi Mayıs ayı toplantısı; Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan Başkanlığında, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Dr. Turgay Turna Yönetim Kurulu Üyeleri Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Erdal Saral, Av. Dilaver Demir, Resul Okumuş, Mustafa Demirci, Sadık Yıldızbayrak ve Genel Sekreter Oğuzhan Civelkekoğlu’nun katılımı ile telekonferans yöntemiyle gerçekleştirdi.

Sezon öncesi sektör sorunlarının değerlendirildiği Yönetim Kurulu Toplantısı’nda açıklanan 2020 yaş çay zammının mevcut durumda yeterli olduğu ifade edilirken, müstahsilin refahını daha iyileştirmesi adına yaş çay destekleme oranının arttırılması için çalışma yapılmasına bunun yanında bölgede yaşanan işçi sorunun önüne geçilebilmesi için çayda makineleşmenin desteklenmesinin tekrar Bakanlığa iletilmesi için çalışmaların yapılmasına karar verildi.

Toplantıda ayrıca çay sektörünün tüm bileşenlerinin faydalanabileceği düşük faizli veya hibe sistemde bir kredi çalışması için gerekli çalışmaların yapılmasına karar verildi.

2020 Yaş Çay Fiyatının Altına İnilmemesi Gerekir

2020 yaş çay sezonunda; çayın toplanması, satılması ve işlenmesi sırasında pandemi nedeni ile yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek için Rize Ticaret Borsası ile beraber pandemi kurallarına uyulmasının sağlanması buna bağlı olarak yapılacak çalışmalara fiili olarak destek verilmesine ve borsada planlanan, il Milletvekilleri ve özel sektör temsilcileri ile yapılacak toplantıya en az bir üyenin katılmasına, açıklanan yaş çay taban fiyatından yaş çay alımının desteklenmesine kararı alındı.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Ulusal Çay Konseyi yaş çay alım fiyatı çay primi

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
İyi Duyun Artık Bu Sessiz Çığlığı
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?

google-site-verification=0M0t2pFYWZrnb78Q8BP0zJu_Behx6oohymkWniVyCKU