Şekerbank

Turhal Şeker Fabrikasında Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Çalışması

Turhal Şeker Fabrikasında  Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Çalışması

Turhal Şeker Fabrikasının 85 nci kampanya döneminin başarılı şekilde devam etmesi ve Özelleştirmeye yüz akı olması, bölgedeki Sanayi kuruluşları, STK’lar, Teknopark, Üniversite, Teknoloji transfer ofisi ve Araştırma merkezlerinin de takdirini toplamaya devam ediyor.

Tokat Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü organizasyonunda Turhal Şeker Fabrikasında  Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği çalışması kapsamında geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi.

Toplantıda, Üniversite Sanayi işbirliği çerçevesinde birlikte  yapılabilecek çalışmalar gözden geçirilerek yeni bir yol haritası belirlenmeye çalışıldığı belirtildi.

Toplantıya; Tokat Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Halil İbrahim Yüksel, Tokat Ticaret İl Müdürü Ali Osman Sakar, KOSGEB Tokat Hizmet Merkezi  Müdürü Kenan Sert, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinatörü Prof. Dr. Sefa Tarhan, Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Sakin, Tokat GOP Üniversitesi  Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Fenercioğlu, Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünden Prof. Dr. Mihriban Coşkun Arslan, Merkezi Araştırmalar Laboratuvar Müdürü Prof. Dr. Ömer Işıldak, Tokat Gaziosman Paşa Üniversitesi  Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi / Biyomühendislik Bölümünden Prof. Dr. Bilge Hilal Çadırcı, Turhal MYO Mekatronik Bölümü Öğrt.Gör.Mustafa Döngeloğlu, Tokat GaziOsman Paşa Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi / İşletme Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Emre Aslan, STM İl Müdürlüğünden Müh. Metin Yayla, Turhal Şeker Fabrikası Müdürü Hulusi Yüksel, Kayseri Şeker Fabrikası Ar-Ge Müdürü Hülya Herdem, Turhal Ziraat Bölge Müdürü  Ziraat Mühendisi Burhanettin Türkaslan, Turhal Şeker Fabrikası İşletme Müdürü Serkan Korkmaz  ve diğer yetkililer katıldılar.

Toplantıda sonrasında Turhal Şeker Fabrikasında  incelemelerde bulunan  heyet, Turhal Şeker Fabrikasının bölge tarımı, ekonomisi, istihdam ve bilimsel gelişmelere katkısının önemine dikkat çekerek yöneticilere katkılarından ve Özelleştirme sonrası elde edilen başarılarından dolayı teşekkür ettiler.

Kaynak: Tarım Pusulası


Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?