Toplulaştırma Çalışmaları Arazi Üzerinde Şekillenmeye Başladı

Toplulaştırma Çalışmaları Arazi Üzerinde Şekillenmeye Başladı

​13.02.2011 tarih ve 27845 Sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan 2010/1385 Karar Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Toplulaştırma Alanı olarak ilan edilen Bayburt İli Merkez-Demirözü Köyleri ve Gümüşhane İli Köse İlçesi Salyazı Beldesi A.T. ve T.İ.G.H. Projesi kapsamında değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Bayburt Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut, İl Müdür Yardımcısı Sayın Serkan Yılmaz, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Yunus Kuyruk, İl Müdürlüğünde görevli teknik personeller ile yetkili firma personellerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Toplulaştırma Sahasındaki tesviye, yol ve kadastro işlemleri hakkında değerlendirmeler yapıldı. Ayrıca çiftçilerin toplulaştırma çalışmaları sırasında karşılaştığı sorunlar ve çözüm yollarına dair bilgi alışverişinde bulunuldu.

Yapılan değerlendirme toplantısı sonucu açıklamalarda bulunan İl Müdürü Abdulkadir Karabulut; Projenin tamamlanması ile birlikte 33.916 hektarlık alanın toplulaştırılacağını, bu alanın yaklaşık 14.150 hektarlık kısmının proje sonunda su ile buluşacağını ve toplulaştırma sonrasında oluşan tüm parsellerin yola sınırının olacağını belirtti.

Proje kapsamında 2017 yılı için planlanan çalışmalarda tamamlanma aşamasına gelindiği ve bu yıl içerisinde 6 Köyümüzde yol, tesviye ve yer teslimi işlemleri sonuçlandığı, 7 Köyümüzde tesviye ve yer teslimi işlemleri sonuçlandığı ve yol yapım çalışmalarının 2018 yılı içerisinde devam edeceğini belirtmiştir. Ayrıca Proje sahasında bulunan trapez kanalların ve ağaç köklerinin 2018 yılı içerisinde temizlenerek çiftçilerimize yeni parsellerinin sorunsuz bir şekilde teslim edileceğini ifade etti.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Bayburt Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Abdulkadir Karabulut Toplulaştırma Çalışmaları Arazi

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Milli Birlik Projesi
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?