Sekerbank Ciftci

Tarımsal Yatırımlarda Kadın Kooperatiflerine Pozitif Ayrımcılık

Tarımsal Yatırımlarda Kadın Kooperatiflerine Pozitif Ayrımcılık

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine Sever: "İl Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın vereceği P hibe destekleriyle üretimin her aşamasında kadınlarımızın yanındayız”

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından faaliyette olan kadın kooperatiflerin güçlendirilmesi amacıyla "Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Hibe Desteği'' bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Düzenlenen toplantıya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu, Ticaret Odası, KOSGEB temsilcileri,  Kadın kooperatifleri, Kadın Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilci ve üyeleri ile kadın derneklerinin temsilcileri katıldı.

İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü'nde görevli Ziraat Mühendisi Yücel Tuncer tarafından, Bakanlıkca uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında başta büyük ve küçükbaş hayvancılık tesisleri ve seralar olmak üzere bitkisel ve hayvansal ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi, kırsal turizm ve el sanatları yatırımı konularında bilgiler verdi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine Sever konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanlığımız Birinci 100 Günlük İcraat Programı kapsamında yer alan "Kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi, sürdürülebilirliklerinin sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ve görünürlüklerinin arttırılması" amacıyla 30 Ekim 2018 tarihinde Bakanlığımız, Ticaret Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında "Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü" imzalandı.

Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonunda Bakanlığımız ve Ticaret İl / İlçe Müdürlükleri ile eşgüdüm içerisinde kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi ve sürdürülebilirliklerinin sağlanmasına yönelik çalışmalarımız başlattık” dedi.

İl Müdürü Dr. Emine Sever, söz konusu Protokolün yerelde uygulanabilirliğini sağlamak ve uygulayıcılara rehberlik etmek amacıyla hazırlanan "Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü Uygulama Esasları" kapsamında Eskişehir genelinde çalışmalara devam edileceğini söyledi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Sever, ülkemizde çalışan her üç kadından birinin tarım sektöründe olduğunu vurgulayarak, “İl Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın vereceği %50 hibe destekleriyle üretimin her aşamasında kadınlarımızın yanındayız” dedi.

 

HABERE AİT RESİMLER


Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kadın kooperatifler Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Hibe Desteği

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
İyi Duyun Artık Bu Sessiz Çığlığı
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?

google-site-verification=0M0t2pFYWZrnb78Q8BP0zJu_Behx6oohymkWniVyCKU