Şekerbank Esnaf Yeni

Tarımsal yatırımcılara ücretsiz danışmanlık

Tarımsal yatırımcılara ücretsiz danışmanlık

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde kurulan Antalya Tarımsal Yatırımcı Danışma Birimi (TARYAT) tarımsal yatırımcılara ve alternatif ürün yetiştiriciliğine yönelen girişimci ve çiftçilere ücretsiz doğru bilgi ve danışmanlık sağlıyor.

Koronavirüs pandemisi ile birlikte ülke ve dünya genelinde beslenmenin ana koşulu olan tarıma yönelim arttı. Tarımsal yatırım konusunda, karlı tarım kolları hakkında, devletin tarımsal yatırımlara verdiği hibe ve destekler üzerine yoğun araştırma yapan yatırımcılar ile birlikte tarımsal yatırımlarda ciddi bir artış söz konusu oldu. Ülke gündeminde en çok konuşulan ve ilgi duyulan yatırım alanları içerisinde tarım başa gelmeye başladı.  Pandemi döneminde ( Nisan-Mayıs-Haziran) tüm sektörler küçülürken tarım sektörü yüzde 4 büyüme gerçekleştirdi.

Bu kapsamda tarımda yeniliklerin öncüsü olan ve bitkisel üretim değeri ile Türkiye’nin en büyük tarımsal hasılasına sahip olan ve tarımın başkenti olarak kabul edilen Antalya’da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarımsal yatırımcılar için "Hayal Et Projelendir, Birlikte Başaralım" sloganıyla Antalya Tarımsal Yatırımcı Danışma Birimini hizmete sundu.

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca “ Covid ile birlikte tarıma ilgi net bir şekilde arttı. Tarım dışı alanlardan tarıma girmek isteyenlerin olduğu gibi tarım içerisinde yer alan üreticilerimizin daha karlı olduğunu düşündükleri alternatif ürünlere ilgileri gözlemlenebilir bir şekilde artmıştır. Bu süreçte doğru yönlendirme büyük önem taşımaktadır. Tarım sektöründeki yatırım fırsatlarının daha geniş kitlelere tanıtılması, tarımsal yatırımcıların karar alma ve uygulama süreçlerine katkıda bulunmak amacıyla Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı bünyesinde kurulan Antalya Tarımsal Yatırımcı Danışma Birimi ( TARYAT) 19 ilçemizde faaliyete geçmiştir. Ayrıca merkez TARYAT birimimiz yatırımcıların bizzat ve telefonla başvurusu ile ayrıca kurumumuz internet sitesi üzerinden ulaşılabilen online danışmanlık istek formu ile tarımsal yatırımcılara çoklu kanalları kullanarak bizlere rahatlıkla ulaşabilirler. Değerli tarımsal yatırımcılarımıza danışmanlık hizmetini ücretsiz olarak vermekteyiz. Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak tarımsal yatırımcıların ihtiyaç duyduğu her türlü bilgiyi ücretsiz danışmanlık kapsamında sunmak için Alo Taryat hattımızı da faaliyete geçirdik. 0 242 345 28 20 ( 3 hat) dahili 7195 numaralı telefondan ulaşılabilen Alo Taryat hattından tarımsal yatırımcılarımız sorularına cevap bulabiliyor. Ayrıca online olarak Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü resmi internet sitesinden duyurular ( https://antalya.tarimorman.gov.tr/duyurular  bölümünden yada https://forms.gle/r3NVQXFCL52CUKCcA linkinden online danışma formu dolduran tarımsal yatırımcılara ücretsiz danışmanlık ve ihtiyaç duymaları halinde ücretsiz tarımsal eğitim verilmektedir. Amacımız tarıma ilginin arttığı bu dönemde girişimcilerin doğru adımlar atmasında onlara destek olarak ülkemiz tarımının hızlı gelişme sürecine katkı sağlamaktır.” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Antalya Tarım Gökhan Karaca Antalya Tarımsal Yatırımcı Danışma Birimi

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
İyi Duyun Artık Bu Sessiz Çığlığı
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?

google-site-verification=0M0t2pFYWZrnb78Q8BP0zJu_Behx6oohymkWniVyCKU