Şekerbank

Tarım Kredi Yem, hayvan yemi üretiminde 1 milyon tonu aştı

Tarım Kredi Yem, hayvan yemi üretiminde 1 milyon tonu aştı

Tarım Kredi Yem A.Ş Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay 2018 yılı içerisinde yem üretim ve satışta 1 Milyon Ton sınırının aşıldığını ve tarihi rekora imza atıldığını ifade etti.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri şirketi olan Tarım Kredi Yem, bünyesindeki 10 fabrikası ile 2018 yılında ‘Karma Hayvan Yemi’  üretim ve satışını 1 Milyon Tonun üzerine çıkararak, tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı.

Tarım Kredi Yem AŞ Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay, konuyla ilgili olarak açıklamasında; “Şirket olarak 2018 yılını, gerek fabrikalarımızda yaptığımız revizyonlar gerekse yeni fabrikalar için yaptığımız yatırımlar açısından verimli geçirdiğimiz kanaatindeyim. Zira şubelerimizin kapasite artışı için gerçekleştirdiğimiz revizyon çalışmaları ile yem üretimimizi toplamda 1 Milyon Ton rakamının üzerine çıkarmış bulunmaktayız. Bu noktada üstün gayretlerinden dolayı çalışan ve emeği geçen tüm personelimizi ve ekip arkadaşlarımızı kutluyorum.

Tarım Kredi Yem A.Ş bünyesinde,  2018 yılında yatırım planlamalarımız arasında yer alan Şanlıurfa’da yeni bir fabrikanın temelini atılmış, makine alım sürecine başlanmıştır. Ve yine Erzurum, Tire ve Ödemiş’te yapacağımız fabrikalar için arsa alımları tamamlanmış, Aksaray ve Kırklareli’nde arsa alım işlemlerine devam edilmektedir” diye konuştu.

Şirket olarak Türkiye'nin birçok yerinde yatırımlara devam ettiklerini aktaran Kinay, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) çiftçisinin ucuz ve kaliteli yem ile yem hammaddeleri ihtiyacının karşılanması hedefiyle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) ile Yem Satış Sözleşmesini geçtiğimiz günlerde  imzalayarak bir başka ilki de gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Şirketimiz  bünyesindeki Eskişehir Beylikova’da  40 bin metrekarelik alanda kurulu  Eskişehir Süt Fabrikamızda üretim kapasitesi ve toplam kalite artışı amacıyla 4 milyon TL tutarında tevsii yatırımı  gerçekleştiriyoruz.  İhalesi tamamlanan yatırım neticesinde  var olan 130 ton günlük süt işleme kapasitemizi 180 tona çıkararak bölgedeki hayvancılık yapan çiftçilerimizin ürünlerini daha fazla değerlendirme imkanı bulacağız.

Bir yandan sürdürdüğümüz AR-GE ve eğitim çalışmaları ile diğer yandan devam eden yatırımların önümüzdeki süreçte tamamlanması ile birlikte  hem kapasite hem de kalite anlamında  daha güçlü bir şirket olmayı hedefliyoruz.

Bu vesile ile desteklerinden dolayı Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetimi ve ortaklarına teşekkür eder tüm çiftçi kardeşlerimize kazasız belasız bereketli kazançlar dileriz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Tarım Pusulası


Tarım Kredi Yem A.Ş Hasan Fehmi Kinay Yem üretimi

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?