Şekerbank Esnaf Yeni

TAGYAD, "Tarım Gazeteciliği Çalıştayı" Düzenliyor

TAGYAD,

Tarım gazetecileri Ankara'da biraraya geliyorlar. Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneğinin düzenlendiği toplantı Tarım ve Orman Bakanlığından düzenlenecek.

TAGYAD Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Buket Sakmanlı toplantı hakkında yaptığı açıklamada; "Tüm dünyada tarım ve gıda sektörünün artan stratejik önemiyle birlikte, genel medyada "Tarım Gazeteciliği" ayrı bir uzmanlık alanı olarak gelişme gösteriyor. Ne var ki, söz konusu gelişmenin aynı zamanda kamuoyunda çokça tartışılmaya başlanan sektörel ve mesleki bilgi eksikliğine ve dolayısıyla bilgi kirliliğine yol açtığını gözlemliyoruz.

Bu çerçevede doğru ve yerinde soru sorabilmek, tarım ve gıda sektörü hakkında gerçekçi ve güncel bilgi sahibi olmak, sektörel uzmanlar ile düzenli iletişim sağlayabilmek, sektörel gelişmeleri analize tabi tutarak haber yazabilmek gibi mesleki sorunları ele almak ve geniş bir platformda tartışmaya açmak maksadıyla, Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği (TAGYAD) olarak bir Çalıştay düzenliyoruz.

Türkiye'de ilk defa tarım ve gıda sektöründe haber ve yayım işi yapan ve medya sektöründe tarım ve gıda haberleri yapan tüm dostlarımızın bir araya gelerek "Tarım Gazeteciliği" konusunda mevcut sorunları ulusal ve uluslararası boyutta birlikte değerlendirme ve çözüm yollarını tartışma çabalarının gerek mesleki gerekse sektörel açıdan yepyeni bir açılım getireceğine ve bütün taraflar adına yeni bir vizyon yaratacağına inanıyoruz.

Tarım ve Orman Bakanlığı Kampüsü içinde bulunan Atatürk Konferans Salonunda düzenlenecek çalıştaya katılmak isteyenlerin en geç 27 Şubat 2020 Perşembe günü akşamına kadar tagyad@tagyad.org adresine bilgi vermelerini rica ediyoruz.

Kaynak: Tarım Pusulası


Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği TAGYAD Tarım Gazeteciliği Buket Sakmanlı

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
İyi Duyun Artık Bu Sessiz Çığlığı
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?

google-site-verification=0M0t2pFYWZrnb78Q8BP0zJu_Behx6oohymkWniVyCKU