Şekerbank

Kayseri Şeker Lisanslı Depolarında 2017 De Doluluk Yaşadı

Kayseri Şeker Lisanslı Depolarında 2017 De Doluluk Yaşadı

Lisans alarak Lisanslı depoculuk hizmeti veren kuruluş arasında 80 bin ton kapasitesi ile bölge çiftçisine hizmet vermekte olan Kayseri Şeker Lisanslı Depolarında 2017 Yılında %95 oranında kapasite kullanımı gerçekleştiği belirtildi.

Kayseri Şeker’in, Yozgat-Boğazlıyan, Sivas -Şarkışla ve Kayseri-Develi Bölgelerindeki Lisanslı Depolarında çiftçilerden Makarnalık Buğday, çerezlik ay çekirdeği, Arpa ve danelik Mısır alınarak elektronik ortamda ürün senedi verildiği açıklandı.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker’e ait Lisanslı Depoculuk hizmeti ile; Bölge çiftçileri tarafından elde edilen tarım ürünlerinin hasat dönemlerinde arz yığılması nedeniyle oluşan fiyat düşüşlerinin önlenerek çiftçilerin gelirlerine ve ürünlerin değerini bulmasını katkı sağlanmakta olduğunu belirtti.

Başkan Akay ayrıca, Lisanslı depoculuk hizmetimiz ile piyasanın dengelenmesi yanında, özellikle finansman sıkıntısı çeken küçük çiftçiler ile ürün sahiplerinin, lisanslı depolara verdikleri ürünleri karşılığında aldıkları ürün senetleri aracılığıyla bankalardan kredi ve finansman sağlamaları, Ülkemizde hali hazırda uygulanmakta olan tarım reformunun başarılması ve tarım ürünleri ticaretinde özel sektör katılımının artırılmasının hedeflenmektedir dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Kayseri Pancar Kooperatifi Kayseri Şeker Hüseyin Akay çiftçi üretici arpa mısır Lisanslı Depoculuk

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?