Şekerbank

Antalya' da Kıl Keçisinin Halk Elinde Islahı Projesi

Antalya' da Kıl Keçisinin Halk Elinde Islahı Projesi

"Antalya' da Kıl Keçisinin Halk Elinde Islahı Projesi" nde Başarı Sağlayanlar Ödüllendirildi.

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Antalya İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiriciler Birliği işbirliği ile yürütülen "Antalya İli Homanlı-Kıl Keçisi ve Pırlak Koyunu Halk Elinde Islah Projesinin" 2018 yılı değerlendirme ve ödül töreni toplantısı Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim Üyesi Doç. Dr. Özkan Elmaz, Antalya Damzılık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Zeliha Öztürk ve üreticiler katıldı.

oroslarımızda honamlı keçimizin her zaman olacağını ve toroslarımızda her zaman üreticilerimizin dumanının tüteceğini söyleyen Özen "Üreticilerimizin, Üniversitelerimizin, Birliklerimizin ve İl Müdürlüğümüzün uyumlu bir şekilde çalışmasının meyvelerini aldık alıyoruz" dedi. Tek başına olmanın birşey ifade etmeyeceğini vurgulayan Özen, projeye dahil olan üreticilerimize desteğimizi verdik. Gönüllü olan üreticilerimizin tarımın paydaşları olmasından mutluyuz.

Konuşmasına devam eden Özen "Ülkemizde 16 milyon büyükbaş ve 44 milyon küçük baş hayvan varlığının olması üreticilerimizin çalışma aşkıyla, Üniversitelerimizin çalışmalarıyla Birliklerimizin ve Bakanlığımızın destekleriyle bu rakamlara ulaştık. Böyle bir projede Antalya'nın öncü olmasından mutlu oldugunu belirtmek isterim.  Bu ve bu gibi önemli projelerde İl Müdürlüğü olarak her zaman destekleyeceğimizi söylemek istiyorum"dedi.

Özen şöyle devam etti, Haftasonları üreticilerimizi ziyaret ediyoruz. Son zamanlarımızda da hayvan üreticilerimizle bir aradayız. Onların sorunlarına kendimize ortak sayıyoruz " dedi.

Her zaman söylediğim gibi üreticilerimiz var ise biz varız. Antalya'da tarım sektörün ün büyüklüğü üreticilerimizin büyüklüğündendir. " dedi.

Toplantıya katılım sağlayanlara teşekkür eden Özen projede başarı sağlayan üreticilere plaket takdim etti.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Antalya Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Mustafa Özen Kıl Keçisi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Prof. Dr. Hakan Öner Doç. Dr. Özkan Elmaz Antalya Damzılık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Zeliha Öztürk

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde üreticilerimiz hangi partiye oy verecek? (Partiler TBMM'sindeki sandalye dağılımına göre sıralanmıştır)