Şekerbank

Adana Üreticisine Kivi Müjdesi

Adana Üreticisine Kivi Müjdesi

Adana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali TEKİN, Feke İlçemiz Yeşil Düşmüş Mahallesindeki kivi hasadına katıldı.  

Yeşil Düşmüş Mahallesi çiftçileri ile bir araya gelen TEKİN, çiftçilerin sorunlarını, istek ve önerilerini dinledi. Toplantıya İl Müdürü Muhammet Ali TEKİN’in yanı sıra İl Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü, Feke İlçe Müdürü, Feke Ziraat Odası Başkanı ve teknik personel de katıldı.

Feke İlçesi Yeşil Düşmüş Mahallesi çiftçileri bahçe ziraatı ile uğraştıklarını ve yıllardır hurma yetiştirdiklerini, son yıllarda alternatif olarak kivi üretimine ağırlık verdiklerini, bölgenin kivi yetiştiriciliğe çok uygun olduğunu ve iyi verim elde ettiklerini söylediler. 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali TEKİN, Yeşil Düşmüş Mahallesinde hurma yetiştiriciliğinin yanı sıra bu bölge için alternatif bir ürün olan kivi yetiştiriciliği yapan çiftçilerimiz ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. TEKİN, ayrıca bölgenin 2018 yılında uygulanmaya başlanacak olan Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu (IFAD) ile kivi havzasına dönüştürüleceği müjdesini verdi. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının sağlamış olduğu destekler ile Adana'nın kırsal kesimlerinde de çiftçilere gelir getirici tarımsal faaliyetlerin çeşitlendirilmesi yönünde çalışmalar yaptıklarını söyleyen TEKİN, böylece kırsal alanda yaşayan nüfusun ekonomik gelirini arttırarak köyden kente göçün de önüne geçilebileceğini belirtti. TEKİN,  Feke İlçesi Yeşil Düşmüş Mahallesinde kivi yetiştiriciliği yapan 20 üreticinin yılda yaklaşık 35 tona yakın kivi hasat edilerek öncelikle Adana, Kayseri ve diğer illere pazarladıklarını söyledi.    

Daha sonra Yeşil Düşmüş Mahallesinde kivi bahçelerini gezen ve incelemede bulunan İl Müdürü Muhammet Ali TEKİN ve beraberindekiler çiftçilerimizle beraber kivi hasadı yaptılar. 

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Adana Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Muhammet Ali Tekin Kivi Kivi Hasadı Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu Feke İlçesi Yeşil Düşmüş Mahallesi

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?