Şekerbank

Türkiye tarımsal alanda Avrupa’da 1. sıra

Türkiye tarımsal alanda Avrupa’da 1. sıra

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Türkiye’yi tarımsal alanda Avrupa’da 1. sıraya yükselterek en büyük tarım ülkesi konumuna getirdik.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Teşkilatlara gönderilen bültende, 2002'den bu yana Türkiye'nin tarım ve hayvancılık hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yılmaz, sunum yazısında, tarım ve hayvancılıkta 2002’de 36,9 milyar TL olan tarımsal hasılayı 2017 yılında 188,7 milyar TL’ye ulaştırarak Türkiye'yi tarımsal alanda Avrupa’da 4. sıradan 1. sıraya yükselttiklerini ve Avrupa’nın en büyük tarım ülkesi konumuna getirdiklerini bildirdi. 

Yılmaz, AK Parti olarak tarım ve hayvancılığı her zaman için stratejik bir alan olarak gördüklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Hükümetlerimiz döneminde bir taraftan tarımda yapısal dönüşümü gerçekleştirirken bir taraftan da çiftçilerimizin hem ekonomik hem de sosyal hayatlarını iyileştirici kararlar aldık. Dünyanın en kadim tarım ve hayvancılık coğrafyasına sahip olmanın bilinciyle vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli gıda maddelerine ulaşmasını kolaylaştırdık."  

AK Parti olarak Türkiye'nin bölgede ve küresel düzeyde tarım ve hayvancılık alanında söz sahibi olması için 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmalarını yürüttüklerini vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Tarımda katma değeri yüksek, ileri teknolojiye dayalı bir üretim modelini esas alarak planlı tarım ve hayvancılık için gerekli yapısal dönüşümleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Böylece bereketli topraklarımızın verimliliğini potansiyeline ulaştırarakuluslararası rekabet gücümüzü arttıracağız." 

Kaynak: Tarım Pusulası


Ak Parti Cevdet Yılmaz tarım hayvancılık üretici çiftçi

Haber Yorumları

  • Takipci

    Takipci

    29.07.2018 17:57

    Sayın Cevdet Yılmaz, Sizin anlattığınız Destek Projeleri nin gerçek sahiplerine gittiğine gerçekten inanıyormusunuz? Biz bir takipci olarak bu desteklerin Bazı bürokratlara ve tüccarlara gittiğini düşünüyoruz Enazından İnsanları kandırarak bu açıklamaları yapmayın, Ümarız Sayın Cumhurbaşkanımız Tarım Bakanlığında olan liyakatsız ve Kirli bürokratları Temizleyip Tarım da Avrupada ilk 5 içerisine Sokabilir,Allah Cumhurbaşkanımıza Doğru Çalışacak İnsanlar Nasip etsin İnşallah.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde üreticilerimiz hangi partiye oy verecek? (Partiler TBMM'sindeki sandalye dağılımına göre sıralanmıştır)