Şekerbank

Hayvanların Nakilleri Sırasında Korunması Ve Refahı İle İlgili Eğitim Düzenlendi

Hayvanların Nakilleri Sırasında Korunması Ve Refahı İle İlgili Eğitim Düzenlendi

Uşak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde hayvan nakli yapan üreticilere yönelik, İl Müdürü Erkan KAHRAMAN'ın katılımı ve Müdürlüğün Teknik personelin sunumuyla hayvanların nakilleri sırasında refahı, korunması konulu eğitim düzenlendi.

Açılış konuşmasında; İl Müdürü Erkan KAHRAMAN ''Salgın hayvan hastalıklarının önlenmesinde ve güvenilir gıda arzının sürdürülebilirliğinin sağlanmasında hayvan hareketlerinin dolayısıyla bakıcı-sürücü belgelerinin ve celeplik mesleğinin çok büyük önem arz ettiğini, belirtti. Hayvancılık sektörünün daha sağlıklı gelişebilmesi açısından hepimize büyük sorumluluklar düştüğünü, hayvan hareketleri sırasında yaşanılan sıkıntılar ve çözüm önerilerinden bahsetmiş olup özellikle hayvan hareketini çok fazla yapan celepleri ve tüm yetiştiricilerimizin, hayvanların aşılı olup olmadıklarını takip edebilmeleri için android marketten indirecekleri haysag uygulamasını kullanmalarını tavsiye etti.

Hayvanların yolculuk için uygun olması, gidecekleri yerlere eziyet edilmeden, güvenli ve sağlıklı varabilmelerini temin etmek, yolculuk süresince ihtiyaçlarının karşılanması, nakliyede kullanılan tüm araç ve donanımların hayvana zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış olması gerektiğini söyledi. Nakil esnasında hayvanlara refakat eden personelin ve nakliyecilerin bu konuda eğitim almış olmalarının büyük önem taşıdığını vurguladı. Ayrıca damızlık değeri olan dişi hayvanların kesilmemesi konusunda uyarılarda bulundu.''

Katılımcıların eğitimleri tamamlandıktan sonra, yapılan sınavda başarılı olanlara sertifikaları verildi.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Uşak Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Erkan Kahraman büyükbaş hayvancılık Hayvan Nakilleri Celep

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Polülist Tarım Politikası
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde üreticilerimiz hangi partiye oy verecek? (Partiler TBMM'sindeki sandalye dağılımına göre sıralanmıştır)