Şekerbank Çiftçi Kampanyası

Eroğlu: “Tarımın Yol Haritası Ve Eylem Planı Açıklanmalı”

Eroğlu: “Tarımın Yol Haritası Ve Eylem Planı Açıklanmalı”

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şura kararlarının uygulanması ve Bakan Pakdemirli’nin kararlarının uygulanması konusunda mevzuat, bütçe, zaman, insan kaynağı ve etkin iş birliği kıstaslarını dikkate alarak, bir eylem planı ortaya konulacağını ifade ederek “Şuralar icra organı değildir. Alınan kararlar tavsiye niteliğinde olup, bu kararların uygulanıp, uygulanmaması veya eksik uygulanması icra makamına aittir” dedi.

On birinci kalkınma, 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2019-2023 Yılları Stratejik Planında da ülkemiz hayvancılığı ile ilgili önemli tedbirler alındı.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği adına şuraya katılarak destek verdiklerini ifade eden Eoğlu; “Mesleğimizin çalışma alanına giren 15 çalışma grubunda, Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak, temsilcilerimizle yer aldık ve grup kararlarına önemli katkılar sağladık”

İkinci tarım şurasında alınan kararların uygulanmadığını ifade eden Eroğlu, “Bilindiği gibi, 29 Kasım – 1 Aralık 2004 tarihlerinde 2. Tarım Şurası gerçekleşmiş, ülkemiz hayvancılığı ile ilgili hiç kimsenin itiraz edemeyeceği olumlu kararlar alınmış, ancak uygulamaya aktarılmamıştır”

3.Tarım Orman Şurası’nın sonuç bildirgesinde yayınlanan altmış maddeden on üçü direk olarak hayvancılıkla ilgili olduğunu ifade eden Eroğlu; “Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak, Sayın Tarım ve Orman Bakanı’nın ifade ettiği yol haritasını, eylem planını bekliyoruz. Umarız, bir önceki şuranın aksine bu şuranın sonuçları dikkate alınır, kısa süre içerisinde eylem planı ortaya konulur ve çalışmalar başlar” dedi.

Kaynak: Tarım Pusulası


Türk Veteriner Hekimleri Birliği Ali Eroğlu Tarım Orman Şurası

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
İyi Duyun Artık Bu Sessiz Çığlığı
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?

google-site-verification=0M0t2pFYWZrnb78Q8BP0zJu_Behx6oohymkWniVyCKU