Şekerbank

Okul Kantincilerine Yönelik Hijyen Eğitimine Büyük İlgi

Okul Kantincilerine Yönelik Hijyen Eğitimine Büyük İlgi

5996 sayılı Gıda Kanunu ve okul kantinlerine dair özel hijyen kuralları gereği Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla “Gıda İşletmelerinin Özel Hijyen Şartları, Gıda Güvenilirliği ve İnsan Sağlığının Korunması “ eğitimi düzenlendi.

En son 2013 yılında yapılan eğitime okul kantin ve yemekhanelerinde çalışan 300 kişi katıldı.

Yalova İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen Hijyen eğitiminde İl Müdür Yardımcısı Selçuk Yaman’ın katılımcılara yönelik açılış konuşması sonrasında Gıda ve Yem Şube Müdürü Ergün Demirhan genel bilgilendirme sunumu yaptı.

İl Müdürlüğü personeli Veteriner Hekim Zühal Bayraktar ve Ziraat Mühendisi Gürkan Sıcakyüz, İl Sağlık Müdürlüğünden Gıda Mühendisi Handan Öztürk ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden ilgili meslek öğretmeni Mustafa Subaşı tarafından verilen eğitimde katılımcılara Okul Kantinleri Özel Hijyen Yönetmeliği kapsamında belirtilen özel hijyen şartları, satışa ve tüketime sunulan gıdaların güvenilirliği ve kontrolüne ilişkin usul ve esasları hakkında bilgiler verildi.​

Eğitim sonunda Kantinciler Derneği Başkanı Selim Işılak tarafından İl Müdürü Suat Parıldar’a çiçek takdim edildi.

Kaynak: Tarım Pusulası


Yalova Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Suat Parıldar Gıda İşletmeleri okul kantinleri yemekhane Veteriner Hekim Ziraat Mühendisi

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde üreticilerimiz hangi partiye oy verecek? (Partiler TBMM'sindeki sandalye dağılımına göre sıralanmıştır)