Şekerbank

Fırıncılara Yönelik Temel Hijyen Eğitimi Verildi

Fırıncılara Yönelik Temel Hijyen Eğitimi Verildi

​Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Fırıncılar Federasyonu arasında imzalanan protokol gereği;  Uşak Esnaf Sanatkârlar odası Birliği Toplantı Salonunda  "Fırıncılar için Temel Gıda Hijyen Eğitimi " düzenlendi.

Toplantı Ekmek ve Ekmek üretimi yapan işletmeciler ve çalışan olarak 115 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan KAHRAMAN, Uşak Esnaf Sanatkârlar odası Birlik Başkanı Saadettin ÖZTÜRK, Fırıncılar Odası Başkanı Hasan KURNAZ, Fırıncılar Odası Genel Sekreteri Sibel GÜLŞEN' nın katılımı ile gerçekleştirildi.

Oda başkanlarının açılış konuşmasının ardından; İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erkan KAHRAMAN'ın konuşmasında; Gıda ürünlerinin üretildiği alanlarda hijyenin önemli olduğunu ifade eden Özel hijyen konusunda uygun olmayan ortamlarda üretilen Gıda maddelerinin insan sağlığını olumsuz etkilediğini ve bu oranın ülkemiz şartlarında yüksek düzeyde olduğunu belirtmiş, Fırın işletmecilerine yönelik yapılan şikayetlerin personeli iş yeri ve ekipman hijyeni eksikliğinden kaynaklandığına dikkat çekerek hijyen eğitiminin önemini vurguladı.

Daha sonra "Fırıncılar için Temel Gıda Hijyeni Eğitimi'ni Eğitimci olarak"  "Gıda ve Yem Şube Müdürü Sancar TÜRKMEN"  ve Şube personeli  "Gıda Yüksek Mühendisi Dudu ŞİMŞEK KIRCA " tarafından  "Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği, Kayıt/Onay Yönetmeliği çerçevesinde Mevzuat bilgilendirme ve Temel Gıda Hijyen" konularında eğitim gerçekleştirildi.

Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olanlara "Hijyen Eğitimi Belgesi" verildi.

Kaynak: Tarım Pusulası


Uşak Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Erkan Kahraman Uşak Esnaf Sanatkârlar Odası Saadettin ÖZTÜRK Fırıncılar Odası Hasan KURNAZ Fırıncılar

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?