Şekerbank Çiftçi Kampanyası

6 Günde 277 Gıda Denetimi Yapıldı

6 Günde 277 Gıda Denetimi Yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke genelinde başlatılan  "Denetim Seferberliği" kapsamında Yalova Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Denetim ekiplerince 25-30 Kasım tarihleri arasında Yalova merkez ve ilçelerinde  277 denetim yapıldı.

Bakanlık tarafından tüm illerde uygulanan "Denetim Seferberliği" kapsamında Yalova İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlükleri Gıda Denetim Ekipleri tarafından il genelinde 25.11.2019 tarihinde Et ve Et Ürünleri Üreten İşyerleri, 26.11.2019 tarihinde Süt ve Süt Ürünleri Üreten Gıda Üretim İşletmeleri, 27.11.2019 tarihinde Ekmek ve Ekmek Çeşitleri, Unlu Mamul Üreten Gıda Üretim İşletmeleri, 28.11.2019 tarihinde Kasap, Şarküteri ile Bakkal, Market, Büfe vb. Gıda Satışı Yapan Gıda İşletmeleri, 29.11.2019 tarihinde Okul Kantinleri ve Yemekhaneleri, 30.11.2019 tarihinde de Lokanta-Restoran, Dönerci, Fast-Food vb. gibi toplu tüketim yerleri olmak üzere gıda işletmelerine 277 denetim yapıldı. Gıda denetim ekiplerinin yaptığı sektörel denetimlere İl Müdürü Suat Parıldar’da eşlik etti.

İl Müdürü Suat Parıldar konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda; 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması yönünde 25.11.2019 - 30.11.2019 tarihleri arasında denetim seferberliği başlatılmış olup bu kapsamda tüm gıda kontrol görevlilerimizce sektörel bazlı 277 adet denetim gerçekleştirilmiştir. Denetim ekiplerimiz yaptıkları kontrollerde 5996 sayılı Kanun kapsamında gıda ve yem güvenilirliğini gözeterek tüketiciyi ve halk sağlığını koruyucu tedbirleri almak amacıyla gıda işletmelerinin teknik ve hijjenik koşulları, hammaddeden son ürüne kadar gıda güvenliğini etkileyen tüm alt parametrelerini denetlediler.

2019 yılında 30 Kasım itibariyle gıda işletmelerine toplam 5.945 denetim yaptık. Geçen yılın aynı döneminde ise denetim sayımız 4.848  idi.  2018 yılında toplam 2.610 işletmeye 5.223 denetim gerçekleştirmiştik. Daha şimdiden bu rakamın çok üzerine çıktık. Toplum sağlığını doğrudan ilgilendiren bu konuda, kontrol görevlilerimizce yapılan denetimlerimiz hız kesmeden titizlikle sürdürülecektir” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Kaynak: Tarım Pusulası


Yalova haberleri Denetim Seferberliği Gıda Denetimi

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
İyi Duyun Artık Bu Sessiz Çığlığı
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?

google-site-verification=0M0t2pFYWZrnb78Q8BP0zJu_Behx6oohymkWniVyCKU