Şekerbank

Gıda ve Tarım Küresel Forum'u Berlin'de Başladı

Gıda ve Tarım Küresel Forum'u Berlin'de Başladı

'Gıda ve Tarım Küresel Forumu' Almanya’nın başkenti Berlin’de başladı.

"Gıda ve Tarım Küresel Forumu" Almanya'nın başkenti Berlin'de başladı.

Almanya Federal Gıda ve Tarım Bakanlığı tarafından her yıl Uluslararası Yeşil Hafta Fuarı kapsamında 18-20 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen Gıda ve Tarım Küresel Forum paralelinde düzenlenen Tarım Bakanları Konferansına Türkiye'den Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba katıldı.

Her yıl farklı konunun ele alındığı forumda bu yıl "hayvan üretiminin geleceği" ele alınıyor. Dünya nüfusunun büyümesiyle, tüketim alışkanlıklarının değişmesi ve refahın artmasıyla, dünya genelinde hayvan yemi tüketimi orantısız bir şekilde artacağı, hayvan kaynaklı gıdaların üretimini dört katına çıkması beklendiği ele alındığı bu günkü konferansta dünya genelinde 1.3 milyar insanın hayvancılıktan geçindiği ve küçük üreticilerin artan talep karşısında etkilenmeden katkı sağlayabilmeleri için desteklenmeleri üzerine uluslararası işbirliği ve çalışma yapılması konusu tartışıldı. Artan bir dünya nüfusunun gıda ihtiyacını sağlamak için üretim artışı sağlamak ve bunun yanında mevcut kaynakların sağlıklı bir şekilde kullanılması gerektiğine değinildi. Özellikle suyun ve toprağın daha sürdürülebilir ve etkin bir şekilde kullanılması, hayvan sağlığı, hayvan refahının sağlanmasının önemine vurgu yapıldı.

Küresel tarım ve gıda endüstrisi için kilit konular üzerine uluslararası bir konferans olan Küresel Gıda ve Tarım Forumu (GFFA), siyaset, ticaret, bilim ve sivil toplum için mevcut bir tarım politikası konusundaki görüş alışverişinde bulunma gibi taraflara önemli fırsatlar sunuyor.

Kaynak: İHA


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Tarım Hayvancılık Üretici Çiftçi Ahmet Eşref Fakıbaba Küresel Gıda ve Tarım Forumu GFFA tarım politikası

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
Dünya Kadın Çiftçiler Günü Bir Şey İfade Ediyor Mu?
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde üreticilerimiz hangi partiye oy verecek? (Partiler TBMM'sindeki sandalye dağılımına göre sıralanmıştır)