Sekerbank Ciftci

FAO, Tacikistan’da Sürdürülebilir Hayvancılık Ve Yayla Yönetimi İçin Çalıştay Düzenledi

FAO, Tacikistan’da Sürdürülebilir Hayvancılık Ve Yayla Yönetimi İçin Çalıştay Düzenledi

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) sürdürülebilir hayvancılık ve yayla yönetimi için 30 Eylül Pazartesi günü Duşanbe’de tek günlük bir çalıştay düzenledi.

Aralarında hükümet yetkilileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve akademisyenlerin olduğu 30’un üstünde katılımcıyı ağırlayan çalıştay, farklı alanlardan gelen paydaşların bir araya gelerek sürdürülebilir hayvancılık üretiminin gelişmesi için kamu politikaları ve uluslararası projelerin formüle edilmesi için gerekli bilgilerin paylaşılmasına fırsat tanıdı.

Çalıştayın sonunda FAO ana merkezden yetkililer Küresel Hayvancılık Çevre Değerlendirme Modeli (GLEAM)’i katılımcılarla paylaştı. Orta Asya Üniversitesi’nden katılan davetliler iklim değişikliği politikaları kapsamında ruminant ve yayla sistemleri ve dağıtımı hakkındaki araştırmalarının bulgularını paylaştı.

Sürdürülebilir hayvancılık ve yayla yönetimi alanında bilgi ve uygulamaları değerlendirme amaçlı gerçekleştirilen çalıştay, aynı zamanda sürdürülebilir hayvancılık konusunda kamu politikalarındaki veri eksikliğinin iklim üzerindeki etkisini, iklim değişikliğine adaptasyonun önemini de hesaba katarak tanımlamayı hedeflemekte.

Çalıştayın çıktısı Ocak 2020’de düzenlenecek bölgesel çalıştayda tamamlanacak ve iklime dayanıklı, çevreye dost hayvancılığı destekleyecek proje tekliflerinin içeriği için kullanılacak.

Çalıştay aynı zamanda FAO’nun “Orta Asya’daki seçili ülkelerdeki ruminant sektörü için düşük karbon ve iklim dayanıklı yolların tanımlanması” adlı bölgesel projesinin de bir parçası. Proje, iklim değişikliği çatısı altında kırsal kalkınma, gıda güvenliği ve geçim kaynakları, ekosistem hizmetleri ve geleneksel üretim sistemlerinin sürdürülebilirliğine destek olmayı amaçlıyor.

Kaynak: Tarım Pusulası


Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü FAO Tacikistan Küresel Hayvancılık Çevre Değerlendirme Modeli

Haber Yorumları

    Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yazarlar

Bakanın Genç Çiftçi Hesabı
Çiğ süt fiyatı 9 kuruş arttı
İyi Duyun Artık Bu Sessiz Çığlığı
Baklagillerin Önemini Bilmeliyiz
Yem Bitkilerinin Önemi
SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM
Tarımda Havza Başkanlıkları Geliyor
Gübre Fiyatlarının Düşmesi Bekleniyor
Organik Arıcılık
Gıda Mühendisleri Sağlımız İçin İstihdam Edilmeli
Pamuğun Türkiye İçin Önemi
Üzümün İnsan Beslenmesindeki Önemi
Kaba Yem Muhafazasında Alternatif Bir Yaklaşım: Mikrobiyel Preparatların Kullanılması
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Protein
Buzağı Kayıpları Ülkemiz İçin Ciddi Bir Sorun
Geçmişten Bugüne Bağcılık

Anket

Canlı Hayvan İthalatına Rağmen Et Fiyatları Yükselir?

google-site-verification=0M0t2pFYWZrnb78Q8BP0zJu_Behx6oohymkWniVyCKU